Do Spartaka prichádza z pražskej Sparty ľavý obranca Eldar Ćivić

Do Spartaka prichádza z pražskej Sparty ľavý obranca Eldar Ćivić

Po tom, čo sa zranenie Matúša Čonku ukázalo byť vážnejšie a doba liečby jeho zraneného členka sa nedá presne určiť, siahol Spartak po novom hráčovi. K Oliverovi Jansovi tak na post ľavého obrancu pribudne do konca sezóny zo Sparty Praha Eldar Ćivić.

Rodák z Tuzly a kapitán dvadsaťjednotky Bosny a Hercegoviny pôsobí v Čechách už tri roky. Do 1. FC Slovácko prišiel ako 18-ročný, v drese účastníka najvyššej českej ligy odohral 48 zápasov a strelil dva góly. Od tejto sezóny po ňom siahla pražská Sparta. V jej drese odohral štyri duely a keďže nemal isté miesto v základnej zostave, možnosť hosťovania v Trnave privítal.

"Boli aj iné možnosti, chcel som hrávať. O Spartaku sa hovorilo v posledných dňoch. V klube mi povedali, že Trnavčania majú veľký záujem. Na začiatku zimnej prípravy som bol zranený a keďže som nevedel, či dostanem na jar v drese Sparty viac priestoru, rozhodol som sa pre hosťovanie. Určite zavážilo, že som bol v kontakte i s trénerom Nestorom El Maestrom, ktorý ma chcel," povedal po podpise zmluvy s andelmi 21-ročný Eldar Ćivić.

O Trnave vedel mladý Bosniak toho dosť, dokonca si vlani v príprave za 1.FC Slovácko proti nej zahral. "Vedel som aj to, že tu hrávali Emir Halilović či Haris Harba. Videl som nejaké zápasy. Po príchode som nadšený z krásneho štadióna," pokračoval.

Eldara oslovila pri rozhodovaní aj priebežná prvá pozícia Spartaka vo Fortuna lige. "Určite to bolo dôležité. Chcem sa tu presadiť a Trnave pomôcť k úspechu. Viem, že už dlhé roky naňho čaká. Som pripravený na novú výzvu. Ak dostanem dôveru od trénera, som k dispozícii už na najbližší zápas," uzavrela čerstvá posila andelov.

aktuálne na spartak.sk