Do jarnej časti s pokorou. El Maestro: Favoritmi Slovan a Žilina

Do jarnej časti s pokorou. El Maestro: Favoritmi Slovan a Žilina

Po dva a pol mesačnom „zimnom spánku“, samozrejme, futbalového, sa cez víkend rozbehne najvyššia slovenská súťaž. Vo štvrtok popoludní odpovedali na zvedavé otázky počas tlačovej konferencie generálny manažér Pavel Hoftych, tréner Nestor El Maestro a kapitán Lukáš Greššák.

Minimálne zmeny

Po úspešnej jeseni, v ktorej andeli počas devätnástich duelov nazbierali 43 bodov, vstúpia do jarnej časti s deväťbodovým náskokom na obhajcu majstrovskej trofeje zo Žiliny a bratislavského Slovana. Okrem toho sa vedeniu podarilo udržať káder pokope. Mužstvo opustil Slavko Lukič (Nasaf Karši) a na hosťovanie do Serede putoval Lukáš Mihálik. Novou posilou sa stal odchovanec Hamburgu Reagy Ofosu.

"Ono to vyzerá, že sme priviedli jedného hráča, ale v lete ich bolo deväť. Pekár odohral len prvé tri kolá, brali sme ho ako veľkú posilu. Brigant nám pomohol v niektorých zápasoch, ale nebol v optimálnej forme, keďže si doliečoval zranenie z Brna. Rovnaký prípad je Andrej Lovás. Máme troch veľmi kvalitných hráčov, ktorí prišli v lete, ale na jeseň nedali z rôznych dôvodov mužstvu to, čo by sme chceli. Veríme, že aj oni sú našimi posilami pre jarnú časť,“ uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.


V zimnej príprave odohrali andeli sedem stretnutí. Od trénera El Maestra dostali priestor všetci. Pozitívom zostáva zdravotný stav jeho kádra. Futbalisti Spartaka absolvovali neobľúbenú drinu najmä v domácich podmienkach na umelej tráve. Výnimkou bolo desaťdňové kondično-herné sústredenie v Turecku, kde trénovali výlučne na prírodnom povrchu.

"Snažili sme sa zlepšiť vo všetkom, pretože výsledky sú všetko. A ak chcete zlepšiť výsledky, musíte sa pokúsiť urobiť progres po individuálnej stránke hráčov, taktickom i fyzickom aspekte, organizácii, ale aj v rámci tímového ducha. Ideme do toho spoločne. Je to dlhá a ťažká cesta. Veľa vecí sme urobili dobre. Keď mám byť úprimný, najdôležitejší dôvod udržania mužstva pokope je, že máme pred sebou množstvo práce. Spolu budujeme niečo, chalani rozumejú tomu, ako chceme hrať. Naozaj by som nerád začínal odznova, keďže to by bolo stresujúce (smiech)," pokračoval pozitívne naladený tridsaťštyriročný El Maestro.


Do jarnej časti s pokorou

Napriek deväťbodovému náskoku si hráči i tréner uvedomujú, že vysnený cieľ je stále ďaleko. Krok po kroku sa tak pozerajú na najbližší duel so Zlatými Moravcami a teda štart jarnej časti.

"Každý úvod je veľmi dôležitý. Myslím, že všetci sú trochu nervózni a v očakávaní. Na začiatku aktuálneho ročníka sme vyhrali prvé štyri kolá, čo bolo dobré. Niečo podobné, podľa mňa, nie je možné zopakovať, ale, samozrejme, pokúsime sa o to," doplnil Nestor, na ktorého nadviazal kapitán Lukáš Greššák:

"Všetci v kabíne vnímajú náskok, ktorý máme. Nálada na zisk titulu by mohla byť, ale zostávame skromní. Sústredíme sa len na Zlaté Moravce."

Fortuna liga sa po troch dohrávaných kolách rozdelí na dve polovice. Spartakovci majú istú účasť v boji o čelo ligového pelotónu. Radi by vylepšili minulý ročník.

"Ak by mal Slovan pred Trnavou deväťbodový náskok, bolo by to veľa. Ak má Spartak rovnaký náskok pred Slovanom a Žilinou, je to málo. Taký je futbal. V minulej sezóne skončila Trnava o tridsať bodov za Žilinou. V hre je stále 39 bodov. Potrebujeme jeden navyše, aby sa nám podarilo vylepšiť vlaňajšiu štatistiku (úsmev)," prízvukuje Nestor El Maestro.

O balíčkové vstupenky je záujem

Vedenie andelov prišlo pred štartom jarnej časti Fortuna ligy s novinkou v podobe balíčkovej vstupenky. Fanúšikovia si vďaka nej užijú minimálne sedem domácich duelov. Pri cene 30, resp. 40 eur ich tak jeden súboj vyjde zhruba do štyroch eur.

Ako uviedol PR manažér Spartaka Marek Ondrejka, doposiaľ sa predalo viac ako 400 balíčkových vstupeniek a do konca týždňa sa očakáva nárast. Predaj trvá do 18. februára. Dostupné sú online na https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-jarna-cast-balikova-vstupenka-2018-trnava

Káder pre jarnú časť:
Brankári:
Martin Vantruba, Martin Chudý, Peter Urminský, Dominik Takáč
Obrancovia: Andrej Kadlec, Boris Godál, Ivan Hladík, Martin Tóth, Matej Oravec, Oliver Janso, Matúš Čonka
Záložníci: Yasin Pehlivan, Anton Sloboda, Lukáš Greššák (kapitán), Vakho Čanturišvili, Štefan Pekár, Iľja Čeredničenko, Tomáš Brigant, Ján Vlasko, Reagy Ofosu, Erika Jirka
Útočníci: Kubilay Yilmaz, Andrej Lovás, Marvin Egho, Stefan Bogdanovski

FOTO: Eleonóra Szombatová

aktuálne na spartak.sk