Dobrá správa pre fanúšikov: Spartak - Zrinjski odvysiela naživo Dvojka

Dobrá správa pre fanúšikov: Spartak - Zrinjski odvysiela naživo Dvojka

Výborná správa pre fanúšikov andelov. Prvý duel 1. predkola Ligy majstrov UEFA odvysiela v priamom prenose Dvojka.

Stretnutie je na programe v stredu 11. júla o 18.00 h na štadióne A. Malatinského - City Arena. Ako je známe, odohrá sa bez prítomnosti divákov. Dôvodom je jednozápasový trest, ktorý dostal klub od UEFA. Je to ešte za duel v roku 2016 v Európskej lige UEFA, ktorý Spartak odohral vo Viedni proti Austrii.

Na premiérový súboj Ligy majstrov sa tak dostanú iba akreditovaní novinári, zástupcovia klubov a organizátori. Podľa pokynov UEFA nie je možný vstup ani pre divákov, ktorí sú držiteľmi preukazu ZŤP.

Spartak, v spolupráci s marketingovým partnerom, ktorý zastupuje predaj televíznych práv, hľadali televíziu tak, aby zápas na obrazovkách videlo čo najviac fanúšikov, pričom klubu nešlo o čo najlepšiu finančnú ponuku. Z tohto dôvodu Spartak pristúpil aj na výkop o 18.00 h, keďže o 20.00 h vysiela RTVS prenos zo semifinále majstrovstiev sveta. V hre boli viaceré možnosti, z hľadiska dostupnosti dostala prednosť práve spomínaná verejnoprávna RTVS, ktorá stretnutie odvysiela naživo na Dvojke.

Pôvodne sa uvažovalo aj o inštalovaní veľkoplošnej obrazovky v tesnej blízkosti štadióna. Napokon z tohto zámeru, pre viacero technických príčin, zišlo. Klub je však presvedčený, že tým, že zápas ponúkne Dvojka, ho bude môcť sledovať skutočne každý fanúšik. Navyše, Spartak v zmluve s RTVS požadoval aj klauzulu, aby si zápolenie mohla vyrobiť aj klubová televízia Spartak TV a následne ho po dvanástich hodinách od výkopu kompletne vysielať zo záznamu. To sa podarilo, a tak ho priaznivci uvidia v niekoľkých reprízach i v Spartak TV.


aktuálne na spartak.sk