Dôležitá výhra: Brigant čakal, že trafí brvno. Hladík ako rozdielový strelec

Dôležitá výhra: Brigant čakal, že trafí brvno. Hladík ako rozdielový strelec

Jubilejný, historický dvetisíci súboj v najvyššej súťaži zvládli andeli na výbornú. O to najpodstatnejšie sa aktéri oboch celkov ale postarali až v posledných pätnástich minútach. Červeno-čírni strhli tri body na svoju stranu z poslednej štandardnej situácie. V hlavnej akcií sa predstavil stopér Ivan Hladík.

Nebol to síce okulahodiaci futbal z jednej a ani z druhej strany. Hostia z Nitry umne bránili a čakali na čo len malé zaváhanie spartakovcov. Po zisku lopty sa ju okamžite snažili nakopnúť za červeno-čírnu obranu či vyraziť do rýchleho protiútoku. Zverenci Nestora El Maestra držali loptu na kopačkách, boli to oni, kto sa staral o tempo hry. Chýbala im finálna fáza.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Nitra hrala zo zabezpečenej obrany, zavreli sa a čakali. My sme nejakú chybu ani neurobili, dokázali sa ale presadiť z jednej strely na bránu. O to je dôležitejšie, že sme to nezabalili, duel otočili a tri body zostali doma," hovoril v mixzóne po zápase unavený Ivan Hladík.

Vysoký stopér odohral spolu s Godálom výborný zápas. Ofenzívu „corgoňov“, na čele s Balajom, eliminovali a do ničoho spolu so svojimi spoluhráčmi nepustili. Nielen vďaka tomu využíval Nestor El Maestro Hladíka pri štandardkách. Viaceré ho hľadali na zadnej žrdi, kde buď zakončoval alebo loptu vracal do pokutového územia.

"Cez polčas sme si prízvukovali, že to nie je z našej strany optimálne. Chceli sme jazdiť do konca. Teším sa, že nám to vyšlo," uviedol ďalej Hladík.

V základnej zostave sa po viac ako dvoch rokoch objavil navrátilec Ján Vlasko. Aj on mal niekoľko sľubných náznakov a striel. Nebol presný. Druhým hráčom, ktorý sa vrátil do malého Ríma, je Anton Sloboda. Tréner El Maestro nešetril na jeho adresu chválami.

"Sloboda odohral fantastický zápas, lepší ako som čakal. Fyzicky je výborne pripravený, s loptou na nohe takisto. Ak by sme hľadali muža zápasu, nemusíme chodiť ďaleko, bol ním on. Jano má za sebou náročný duel. Nezabúdajme, že je s nami šesť dní. Z tohto hľadiska išlo o menší risk, ale veril som jeho kvalitám. Mužstvo ich potrebovalo. Som si istý, že sa bude iba zlepšovať," vyjadril sa na pozápasovej tlačovej konferencii 34-ročný hlavný kormidelník.

Duel lídra Fortuna ligy vtedy ešte s piatym tímom tabuľky začal byť pestrý až v poslednej pätnásťminútovke. V 76. minúte sa k lopte dostal striedajúci Ivančík. Potiahol ju a spoza šestnástky, za pomoci pravej žrde, nedal Vantrubovi žiadnu šancu. Inkasovaný gól ale spartakovcom pomohol. Cítili, že sú lepší a vďaka tomu pridali na aktivite.

"Určite nám to pomohlo. V tej chvíli sme našu hru ešte viac otvorili, išli do rizika a vyplatilo sa," usmieval sa v mixzóne Brigant.

Práve on priniesol spolu s Yilmazom kľúčové oživenie. Netreba, samozrejme, zabudnúť ani na Jirku, ktorý asistoval na víťazný presný zásah. Prví dvaja menovaní sa desať minút pred koncom, peknou akciou, postarali o vyrovnanie.

"Bol to v podstate môj prvý dotyk s loptou a hneď som dal gól. Sám som tomu chvíľu neveril, bál som sa, že trafím brvno. V tomto mám menšiu smolu. Teším sa, že to tam spadlo," dodal Tomáš Brigant.

Záver bol naozaj strhujúci. Víťazný gól prišiel v 94. minúte. Jirkov center zakončil v páde do brány Hladík. Na Štadióne Antona Malatinského vypukla oprávnená eufória radosti. Červeno-čírni získali po dvoch prehrách dôležité tri body. Pred náročnými, dvomi anglickými týždňami, ich určite nakopnú.

"Brigi to trafil parádne, povzbudilo nás to. Centre do šestnástky začali ešte viac lietať. Môj gól? Erik kopol dobre štandardku, Yilmaz ju trochu tečoval a hráč Nitry výborne spracoval. So šťastím sa mi ju podarilo namieriť medzi brankárové nohy," opísal rozhodujúci moment Hladík. Len pre zaujímavosť, svoj prvý gól v drese Spartaka strelil taktiež v nadstavenom čase. Rovnako mal prívlastok víťazný, do siete Zlatých Moraviec. "Som za to rád. Je však jedno, kto dá gól. Dôležité je, že sme vyhrali," povedal skromne.

Futbalisti z malého Ríma tak uštedrili Nitre prvú, tohtosezónnu prehru. Z historického hľadiska si, v sedemdesiatom štvrtom súboji, pripísali dvadsiate prvé víťazstvo. Po šiestich rokoch zvíťazili na jarmok.

"Víťazstvo chutí fantasticky. Podarilo sa mi dať prvý gól a najmä preto, že sme stretnutie otočili vo svoj prospech," uzavrel Brigant.

Andeli sa najbližšie už v stredu predstavia na pôde Sv. Petra, kde zabojujú o postup do ďalšieho kola Slovnaft Cup-u. Cez víkend cestujú do Popradu, od 19.00 hod ich čaká Prešov. Najbližší domáci duel je na programe 20. septembra. Lístky naň si môžete už teraz kupovať online na: https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-vion-zlate-moravce-2017-09

aktuálne na spartak.sk