Nielen Trnava, ale i celý región žije štvrtok opäť futbalom. V záverečnom skupinovom zápase UEFA Európskej ligy privíta Spartak na ŠAM CA Fenerbahce Istanbul. Zápas má výkop o 21.00. Lístky sú ešte stále v predaji. Organizátori pripravili pamätnú mincu skupiny D v cene 10 eur (vo fanshope a u hostesiek pred štadiónom a na tribúnach) a ďalšie špeciálne suveníry vrátane kalendárov na rok 2019 (vo fanshope).

Andeli končia svoju púť skupinou G s popredným európskym klubom z Turecka. Na zápase sa očakáva okolo 15-tisíc divákov, v sektore hostí asi 600 až 800 fanúšikov.

Lístky sú v predaji, je možné si ich kúpiť online: https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-uefa-sparta..., alebo priamo v pokladniach štadióna na Športovej ulici.

Štadión je znova kompletne zafarbený do oranžovo-čiernych farieb UEFA Európskej ligy, všetko dýcha slávnostnou atmosférou. Úvod nebude tradičný s trnavským Il Silenzio, ale pri nástupe bude znieť znelka súťaže. Klubová hymna chýbať nebude, bude krátko po rozcvičke oboch tímov.

Zápas je samozrejme pod drobnohľadom UEFA. Za prípadné nešportové prejavy na tribúnach môže pykať. A to najmä za nešportové pokriky s politickým podtónom, zakázané symboly, prejavy rasizmu či pyrotechniku. Za čo i len za náznak z uvedeného, môže klubu hroziť nielen obrovská finančná pokuta, ale do budúcna aj zatvorenie vlastnej arény. "Akákoľvek pokuta od UEFA bude pre náš klub obrovskou stratou. V ťažkej jari nám bude potrebné každé euro, uhradenie niekoľkotisícovej sumy nám môže spôsobiť vážne problémy a doslova ohroziť fungovanie klubu. My však veríme našim vyspelým fanúšikom a žiadny problém si ani len nepripúšťame. Tešíme sa na úžasnú atmosféru. Chceme si to spoločne všetci na štadióne užiť," povedal Marek Ondrejka zo Spartaka Trnava.

Duel s Fenerbahce prináša niekoľko dôležitých organizačno-bezpečnostných informácií.

Z Turecka, resp. Rakúska, sa do Trnavy chystá 600 až 800 fanúšikov. Pre nich sú určené sektory 15, 16 a 17 pre hostí na prízemí južnej tribúne. Poschodie v sektore hostí zostane zatvorené. Kollárova ulica bude zatvorená po sektor hostí na štadióne. Hostia budú mať parkovanie vyhradené na Kollárovej ulici, vedľa Právnickej fakulty. Zatvorená však bude celá Športová ulica, kde sa očakáva najväčší nápor domácich fanúšikov pred vstupom na štadión.

Vstupy E a F na tejto ulici budú pre domácich fanúšikov dostupné od križovatky pri Bille a McDonalds.

Brány na štadión sa otvoria už o 19.30 (duel má výkop o 21.00). Samozrejmosťou budú viacstupňové kontroly, ktoré zdržia príchod na štadión. Tie budú platiť pre každého fanúšika a bez ohľadu na blížiaci sa zápas. Preto klub odporúča prísť do hľadiska včas. Ideálne, ak by diváci boli na miestach už hodinu pred zápasom, aby sa predišlo zbytočnej nervozite na vstupoch. Predzápasovú rozcvičku pred plnými tribúnami si chcú užiť aj samotní hráči, preto budú radi, ak už na nej bude plný štadión.

Klub ďalej odporúča dodržiavať vstupy na štadión, ktoré sú uvedené na lístkoch. Do sektorov 9 až 13 a 41 až 44 cez vstup E, ďalej do sektorov 36 až 40 cez vstup F, 1 až 8 a 29 až 35 cez vstup A a 18 až 28 cez vstup B. Týmto bude priepustnosť turniketov plynulá. Pre VIP hostí bude slúžiť vstup H, rovnako aj pre médiá a pre skyboxy vstup G. Hlavne na severnej tribúne organizátori žiadajú o sprístupenie schodísk medzi sektormi, nesmú na nich stáť fanúšikovia, nakoľko hrozia za to výrazné finančné tresty.

Organizátori aj polícia doporučujú Trnavčanom prísť pešo, bez auta.

Samozrejme, do hľadiska nie je možný vstup so zakázanými predmetmi ako sú dáždniky, zapaľovače, pyrotechnika a podobne. Na zápas bude na štadióne a v uliciach mesta dohliadať niekoľko stovák bezpečnostných zložiek. Zápas je označený za rizikový. Preto bude platiť zákaz predaja alkoholu, výnimkou je 10-stupňové pivo.

Žiadne permanentky, ani voľné, neplatia!

Tu je mapa štadióna aj so vstupmi: