Tri kolá pred koncom aktuálneho ročníka ide pre oba celky o nesmierne dôležitý súboj.

Tabuľkovo privíta ôsmy Spartak poslednú Podbrezovú. Od seba ich delí päť bodov. Na spartakovcov sa v ostatnom kole dotiahla Senica, ktorá si doma poradila práve s andelmi.

„V sobotu hráme dôležitý duel na domácom štadióne. Chceme to ukončiť, aby bolo z našej strany všetko v poriadku. Vyhrali sme pohár, teraz musíme zachrániť ligu. Na ihrisku musíme nechať viac ako 100 % a získať tri body,“ zdôraznil krídelník Fabian Miesenbock.

Futbalisti z malého Ríma sa v sezóne 2018/2019 stretli s Podbrezovou štyrikrát. V pohárovom vystúpení triumfovali červeno-čírni, vo Fortuna lige raz železiari, rovnako raz Spartak a naposledy sa zrodila v ZELPO Arena bezgólová remíza.

„Určite sa ten zápas dal zvládnuť. Na druhej strane, netreba zabudnúť, že aj Podbrezová si vypracovala šance, najmä v prvom polčase. Je to však všetko o tom, že si treba vytvoriť gólové príležitosti a následne ich využiť. Nič iné,“ pokračuje tréner Michal Ščasný.

Hlavný lodivod narážal na koncovku jeho zverencov. V posledných piatich ligových kolách strelili len dva presné zásahy. Oba z kopačky Yilmaza. aktuálna situácia v tabuľke im velí vyhrať. Stratené body so Záhorákmi chce mužstvo získať práve na domácej pôde.

„Očakávam to, čo všetci. Prajeme si víťazstvo a urobíme maximum, aby sa nám to podarilo. Potrebujeme plný počet bodov za každú cenu. Tým pádom by sme mali byť zachránení,“ doplnil brankár Petr Bolek.

Tímy na seba narazia ešte len v pätnástom vzájomnom súboji. Bilancia je takmer vyrovnaná – štyrikrát si body delili, štyrikrát vyhrala Podbrezová a šesťkrát Spartak.

„Majú dobrých hráčov, vždy je proti ním náročne hrať. Myslím si ale, že v našom kádri máme dostatočnú kvalitu. Musíme sa pozerať iba sami na seba, neriešiť nič iné. Vybehnúť na trávnik so svojim štýlom a futbalovo ich zdolať,“ prízvukuje Miesenbock.

Na Štadióne Antona Malatinského sa železiari predstavia šiestykrát. Trikrát zostali tri body v malom Ríme, dvakrát si ich odviezla Podbrezová a v jednom prípade sa rozišli zmierlivo.

„Sobotné body sú dôležité pre nás, aj pre nich. Pre víťazstvo urobíme všetko. A to aj napriek katastrofálnemu zdravotnému stavu. Budeme sa snažiť vyhrať. Očakávam obrovský boj,“ uzavrel Michal Ščasný.

Výkop je naplánovaný v sobotu o 17.00 hod.