Domáca výhra v derby po štyroch rokoch. Godál: Obrovský kredit pre všetkých

Domáca výhra v derby po štyroch rokoch. Godál: Obrovský kredit pre všetkých

Zverenci Nestora El Maestra opäť dokázali, že ako mužstvo robia neustále herný i individuálny progres. Už to nebol ustráchaný výkon, ktorým spartakovci dostali belasých na koňa. Víťazstvo je zaslúžené. Eufória bola veľká, no tú domáci tlmia. Šesť kôl pred koncom vedú andeli ligu o deväť bodov pred Dunajskou Stredou. Slovan stráca desať.

Najväčšie slovenské derby prinieslo od úvodu množstvo emócií. Červeno-čírnych tlačili za víťazstvom a dôležitými tromi bodmi skvelí fanúšikovia. Tí sa vrátili naozaj vo veľkom štýle. Cestu na Štadión Antona Malatinského si našlo viac ako 13 tisíc priaznivcov. Prekonali tohtosezónny rekord z Dunajskej Stredy.

"Keď máte za chrbtom toľko fanúšikov a viete, že vás podporujú, vaša túžba po víťazstve rastie. Naša bola obrovská. Chceme sa zapísať do histórie Trnavy. Každý vie, že sme blízko k niečomu, čo tu nebolo veľmi dlho. Ľudia nám dodali energiu navyše a veľmi pomohli," zložil kredit prítomným fanúšikom Boris Godál, ktorý si v dvadsiatej minúte prevzal kapitánsku pásku z ľavého rukáva zraneného Lukáša Greššáka.

V sobotu sa hralo v poradí 149. slovenské „El Clasico“. V prípade prehry by belasí strácali na Spartak len štyri body. Andeli však nič také nechceli dopustiť. Najmä túžili po štyroch rokoch svojho odvekého rivala zdolať i v malom Ríme. Podarilo sa.

"Všetci pred sezónou písali a hovorili, že pre Spartak bude komplikované vôbec uhrať prvú šestku. Nemôžeme na to zabudnúť. Viem, že nás nikto nemá rád. Všetci sú proti nám. Doteraz nechcel nikto priznať, že Trnava je zaslúžený líder a hrá najserióznejší futbal na Slovensku. Nikto nechce povedať, že máme na konte viac víťazstiev ako zvyšok našich súperov. Šesť kôl pred koncom súťaže nemusíme rozprávať veľa. Vieme, čo chceme. Pokračujeme v našej ceste. Budúci víkend bude opäť pod nami horieť tráva. Dúfam, že rovnako i tribúna s fanúšikmi. Uvidíme, ako to dopadne," reagoval na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Nestor El Maestro na otázku ohľadom majstrovskej trofeje.

Na víťazný gól a vôbec jediný v dueli sa čakalo do 56. minúty. Radosť spoluhráčom, sebe a fanúšikom pripravil striedajúci Reagy Ofosu. Legionár z Hamburgu oblieka trnavský dres od zimného prestupového obdobia. Proti belasým sa radoval ešte len z druhého presného zásahu. Ako prvým, tak i druhým vystrieľal, štýlovo, tri body.

"Keď som sa dostal k lopte, v hlave mi toho veľa nebehalo. Myslel som si, že takýto gól nedám. Začal som utekať a veriť svojim kvalitám. Bol som šťastný, že to vyšlo. Ide o perfektný moment a pre nás veľké víťazstvo. V tejto sezóne sme proti Slovanu nastúpili po tretí raz. Na jeseň chalani dvakrát prehrali. V pohári to bolo lepšie. Pred výkopom sme si povedali, že teraz je náš čas. Špeciálne doma pred fanúšikmi. Chceli sme využiť ich prítomnosť. Dodali nám množstvo energie. Nechceli sme inkasovať ako v ostatných troch dueloch a udržať nulu. Jednoducho využiť rýchle protiútoky. Verili sme, že môžeme vyhrať," uviedol šťastný strelec Ofosu.

Tréner El Maestro na tlačovej konferencii priznal, že sa v zime snažili priviesť hráča, ktorý dokáže zmeniť vývoj stretnutia podľa potreby. Reagy tak urobil druhýkrát. Aj z toho dôvodu na neho domáci fanúšikovia nezabudnú veľmi dlho.

Zaujímavý moment, a možno trochu prekvapivý, nastal v dvadsiatej minúte. Kapitán Greššák nemohol pre zranené koleno pokračovať. Na ihrisko prišiel práve Ofosu. Do stredu poľa sa z krídla presunul k Slobodovi, netradične, Vakho Čanturišvili. Do záverečného hvizdu si, rovnako ako všetci na ihrisku, počínal rutinérsky.

"V mladosti som na tejto pozícii hral. Samozrejme, keď tam nehráte pravidelne, je to ťažké. Všetko je v poriadku, vyhrali sme (smiech). Bolo to náročné derby. Všetci, aj tí, ktorí sedeli na lavičke a nehrali, resp. nastúpili do zápasu, vydali zo seba všetko. Dôležitá bola tiež neuveriteľná atmosféra. Máme deväť bodov. Sme v komfortnej pozícii, ale teraz nemôžeme poľaviť. Musíme pokračovať a bojovať do konca," prízvukuje Čanturišvili.

Futbalisti Martina Ševelu dohrávali derby o jedného muža v poli menej. Krátko po polhodine hry neudržal emócie na uzde Čavrič a po skratovom faule na Čanturišviliho mu rozhodca Očenáš ukázal červenú kartu.

"Emócie boli obrovské, najmä po góle. Väčšinou sme zápasy proti Slovanu doťahovali. Ako prví sme sa proti ním presadili azda ešte na jeseň pri víťazstve u nich. Padlo to tam, začali sme si veriť, že vyhráme. Myslím, že na každom bolo vidieť eufóriu. Každý vedel, čo môže gól znamenať. V závere som sa často pozeral na čas, ktorý šiel veľmi pomaly. Slovan aj v desiatich ukázal kvalitu. Snažili sme sa ubrániť výsledok. Teším ma, že to vyšlo. Súper sa prakticky nedostal k vyloženej šanci. Obrovský kredit pre všetkých," zdôraznil skúsený stopér Boris Godál.

Súboj sa tak skončil výsledkom 1:0 pre Spartak. V sezóne 2014/2015 vyhrali doma 4:0, tentoraz im stačil jeden presný zásah. Na druhej strane, znova neinkasovali. Defenzíva spartakovcov je počas celého ročníka naozaj pevná. V majstrovskej časti inkasovali Trnavčania iba osemnásť gólov. Najmenej spomedzi šiestich celkov.

Najbližší duel sa odohrá taktiež v malom Ríme, keď v nedeľu červeno-čírni privítajú futbalistov Ružomberka. Výkop je naplánovaný o 14.45 h. Lístky sú dostupné denne online na: https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-zapas-spartak-mfk-ruzomberok-2018-14

FOTO: Eleonóra Szombatová

VIDEO: http://fcspartak.tv/v1252-review-fortuna-liga-4-ko...


Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk