Domáci mečbal: Bude to náročné, ale chceme vyhrať, hovorí Egho

Domáci mečbal: Bude to náročné, ale chceme vyhrať, hovorí Egho

Do zápasu sezóny zostáva niekoľko hodín. Isté sú dve veci. Andelov poženú za tromi bodmi vypredané tribúny Štadióna Antona Malatinského. Samotní hráči sa na stretnutie tešia. Sú motivovaní a odhodlaní nechať na ihrisku naozaj všetko.


Domáci priaznivci ukázali svojim miláčikom podporu už deň dopredu. Na otvorený predzápasový tréning sa prišlo pozrieť zhruba sedemsto fanúšikov. Hráčov povzbudili niekoľkými chorálmi. V závere odmenili ich snahu potleskom v stoji.

"Nemyslím si, že sme nervózni. Akoby sme aj mohli byť, keď máme náskok sedem bodov. Musíme si to užiť. Súper má skvelý tím, ale to my taktiež. Navzájom sa poznáme. Vieme, čo chceme hrať. Vieme, čo musíme preto urobiť – odovzdať všetko a môžeme vyhrať," prízvukuje útočník Egho, ktorému to proti Dunajskej Strede strieľa. Tri zo štyroch gólov Spartaka v tejto sezóne jej strelil práve legionár z Rakúska.


Súboje s Dunajskou Stredou sľubujú vždy atraktívnu konfrontáciu. Dôkazom toho sú tri tohtosezónne ligové vzájomné merania síl. Ak rátame Slovenský pohár, oba celky na seba narazia po piaty raz. V štyroch predchádzajúcich spartakovci doma dvakrát vyhrali. Vonku raz remizovali a prehrali.

"Dunajskú mám ako mužstvo rád. Túto sezónu urobili veľký progres. Majú nového trénera, ktorý priniesol niečo nové. Odvádza dobrú prácu. Sú vo forme, bránia dobre. V ofenzíve sú nebezpeční. Vždy ide o ťažké zápasy. V sobotu to bude podobné," vyjadril sa na margo súpera tréner Nestor El Maestro.

Futbalisti z malého Ríma v posledných šiestich domácich stretnutiach proti Dunajskej Strede ani raz neprehrali. Zaujímavá je tiež štatistika, ktorá hovorí, že v piatich ostatných dueloch sa hosťujúci celok nepresadil ani raz.

"Pre celý klub i hráčov je to finále. Bude to náročné, ale chceme vyhrať. Sme pripravení. Vidím a najmä cítim v meste, že pre ľudí to znamená veľmi veľa. Verím, že to dopadne pozitívne," pokračuje Marvin Egho.


Po novembrovej domácej prehre so Žilinou (0:3, pozn. red.) zverenci Nestora El Maestra v nasledujúcich piatich konfrontáciách na Štadióne Antona Malatinského neinkasovali ani gól. Spartak sa tri kolá pred koncom sezóny pýši s najpevnejšou defenzívou. Vantruba s Chudým pustili za svoj chrbát len dvadsať presných zásahov. Dunajskostredský Macej ťahal loptu zo siete o deväťkrát viac.

"Každý duel je iný v tom, že individuálna forma hráčov v daný deň je odlišná. Zo všeobecného hľadiska pôjde o rovnaký súboj. Niekedy má Kalmár s Pačindom či Bayom fantastický deň, inokedy nie. Rovnako majú Egho, Kadlec alebo Vantruba fantastické dni, inokedy nemajú. Veľké zápasy rozhodujú malé detaily. Individuálna forma bude v sobotu kľúčová," uviedol El Maestro.


Z historického hľadiska na seba mužstvá narazia v päťdesiatom šiestom vzájomnom dueli. Bilancia je naklonená na stranu Trnavy. Dvadsaťštyri stretnutí vyhrala, šestnásť prehrala. Zmierlivo sa celky rozišli v pätnástich prípadoch.

"Nálada je v kabíne dobrá. Každý sa teší. Tri dni pred výkopom bolo vypredané. Stretnú sa dve najlepšie mužstvá Fortuna ligy. Potvrdzujú to výsledkami. Zaslúžene patria na vedúce priečky. Dunajská hrá podobne ako my. Celú sezónu si držia stabilitu. Ak sa nemýlim, len my a oni sme prehrali najmenej zápasov v aktuálnom ročníku," uzavrel ofenzívny stredopoliar Ján Vlasko.


To, či červeno-čírni využijú domáci mečbal, sa dozvieme v sobotu od 17.00 hod. Stále platí, že vstupenky sú vypredané. Tri hodiny pred výkopom však majú priaznivci k dispozícii v pokladniach na Kollárovej a Športovej ulici posledných 1 200 lístkov na južnú tribúnu.

BULLETIN

Tradične si môžete prečítať k súboju i klubový bulletin, ktorý nájdete tu: http://www.spartak.sk/zobraz.asp?t=bulletin

aktuálne na spartak.sk