Duel so Sereďou s jasným odkazom: Spartak for all!

Duel so Sereďou s jasným odkazom: Spartak for all!

Spartak Trnava vyšle počas fortunaligového zápasu proti ŠKF Sereď jasný odkaz. Je to klub pre všetkých, bez ohľadu na národnosť, náboženstvo či farbu pleti.

Kampaň bude reakciou na trest, ktorý dostal klub od UEFA v minulých dňoch. Ako už bolo medializované, Spartak bude hrať najbližší zápas UEFA Európskej ligy proti Dinamu Záhreb bez prítomnosti divákov, navyše dostal pokutu 60-tisíc eur. Dôvodom boli rasistické prejavy v texte jedného trnavského chorálu, ktorý fanúšikovia spustili na tribúnach bezprostredne po stretnutí s Anderlechtom.

Klub považuje trest za tvrdý, na druhej strane ho rešpektuje a plne odsudzuje akékoľvek rasistické prejavy ako aj obsah spomenutého chorálu.

Za mimoriadne dôležité považuje Spartak aj okamžité stretnutie svojho koordinátora styku s fanúšikmi Branislava Fišeru s lídrami kľúčových fanúšikovských skupín. Tu bol deklarovaný jednoznačný spoločný cieľ. Urobiť všetky kroky, aby sa podobná situácia už neopakovala. Toto bolo aj výsledkom a záverom debaty.

Spartak pripravil na zápas 11. kola Fortunaligy proti ŠKF Sereď aj kampaň SPARTAK FOR ALL. Jej cieľom je jasne poukázať, že Spartak je pre všetkých, bez ohľadu na národnosť, náboženstvo, či farbu pleti. Zapoja sa aj samotní hráči, ktorí nastúpia na plochu pred začiatkom duelu s grafikou SPARTAK FOR ALL na tričkách. Tím tvoria hráči až ôsmich národností, okrem slovenskej aj rakúskej, gruzínskej, poľskej, českej, chorvátskej, nemeckej či iránskej a viacerých náboženstiev.

Odkaz SPARTAK FOR ALL bude aj na ďalších miestach štadióna, a to na veľkoplošných obrazovkách a perimetroch okolo ihriska. Taktiež v oficiálnych klubových mediách, sociálnych sieťach Facebook a Instagram, ako aj webovej stránke a bude jasne deklarovať postoj futbalového klubu FC Spartak Trnava.aktuálne na spartak.sk