El Maestro: Skúsenosti z Bundesligy by som rád preniesol do Spartaka Trnava

El Maestro: Skúsenosti z Bundesligy by som rád preniesol do Spartaka Trnava

Od leta nový kormidelník NESTOR EL MAESTRO odpovedal klubovým médiám na prvé otázky. Aké má dojmy po podpise zmluvy? Ako sa mu páči štadión? Čo hovorí na aktuálny tím? Vyznáva ofenzívu alebo defenzívu? Odpovede nájdete v rozhovore.

Aké sú vaše prvé pocity po podpise zmluvy?
"Som veľmi šťastný. Vnímam to ako veľkú príležitosť. Na prácu v Spartaku sa teším."

Nachádzame sa na štadióne. Čo naň hovoríte?
"Pred podpisom zmluvy som tu bol na niekoľkých zápasoch. Je to fantastický štadión, najlepší na Slovensku. Aj to je jedna z kľúčových vecí, prečo som prijal túto ponuku."

Videli ste obe stretnutia proti Austrii, páčili sa vám?
"Keďže žijem vo Viedni, nenechal som si ich ujsť. Do Austrie som prišiel niekoľko týždňov po tom dvojzápase. Pre Spartak išlo určite o sklamanie, odohrali dva výborné zápasy. Chýbalo im šťastie. Žiaľ, taký je futbal."

V nemeckej Bundeslige ste strávili osem rokov. Aké boli?
"Boli to obrovské skúsenosti. V mladom veku som dostal príležitosť pôsobiť vo veľkom klube, akým Schalke 04, nepochybne, je. Bundesliga je skvelá liga, v mojom trénerskom vývoji zohrala podstatnú rolu. Rád by som všetky skúsenosti preniesol do Spartaka Trnava."

V Spartaku pôjde o vašu premiéru v pozícii hlavného trénera. Ste pripravený?
"Cítim sa byť pripravený. Už po skončení v Hannoveri som nad tým premýšľal. Prišla však zaujímavá a rýchla ponuka z Hamburgu. Po nej som si povedal, že si počkám na správnu príležitosť. Priznám sa, že už skôr som dostal možnosť trénovať slovenský tím, čo som odmietol. Verím, že Trnava je pre mňa pravá."

Ako sa vám pozdáva aktuálny tím Spartaka?
"Myslím, že nie je na mieste, aby som, momentálne, hodnotil tím. Neviem sa už dočkať prvého tréningu s mužstvom. Hráčov chcem čo najskôr naučiť moju filozofiu. Na druhej strane si myslím, že hráči sú v poriadku, majú kvalitu. Verím, že sa mi podarí poskladať tím podľa predstáv."

Preferujete viac defenzívny alebo ofenzívny štýl futbalu?
"To je veľmi ťažká otázka, pretože len najlepšie tímy na svete si môžu povedať, že majú jasnú taktiku. Samozrejme, každý človek a fanúšik chce počuť, že budete hrať ofenzívny futbal. Je to jednoduché iba pre Barcelonu, Manchester City či Bayern. Tímy, ktoré disponujú najlepšími hráčmi."

O hráčoch Spartaka máte dostatok informácií?
"Samozrejme, osobne ich ešte nepoznám, ale počas niekoľkých stretnutí, ktoré som videl naživo i na videu, som si spravil o nich obraz."

Poďakovanie Miroslavovi Karhanovi

Klub sa chce zároveň poďakovať doterajšiemu trénerovi Miroslavovi Karhanovi za odvedenú robotu v nie ľahkých podmienkach v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. A to najmä čo sa týka tréningových plôch, zranení hráčov, či zníženého rozpočtu, keďže klub sa musel vyrovnať s viacerými restami spôsobenými predchádzajúcimi manažmentmi. Dôvodom skončenia trénera Karhana na lavičke Spartaka nebolo umiestnenie v tabuľke či herná výkonnosť, ale skutočnosť, že klub chce začať novú líniu a to sa týka aj hráčskeho kádra a realizačného tímu. Mirovi bola majiteľom ponúknutá iná pozícia v rámci klubu, je na ňom, ako sa rozhodne. V každom prípade budeme radi, ak ostane spojený so značkou Spartak Trnava a spoločne posunieme klub ďalej.

aktuálne na spartak.sk