Eldar Ćivić: Spartaku ďakujem za všetko. Odchádzam šťastný

Eldar Ćivić: Spartaku ďakujem za všetko. Odchádzam šťastný

Do malého Ríma prišiel ako náhrada za dlhodobo zraneného Matúša Čonku. Svoje miesto si ELDAR ĆIVIĆ zastal viac ako dobre. K zamestnávateľovi - pražskej Sparte sa vracia s najlepšími možnými spomienkami. A s titulom majstra Fortuna ligy k tomu.


Futbalista z Tuzly, ktorý v pondelok 28.5. oslávil ešte len dvadsiate druhé narodeniny, prežil v najvyššej súťaži na Slovensku premiéru. V Česku nenastupoval pravidelne, aj z toho dôvodu hosťovanie v Spartaku prijal.

"Každú ligu budem hrať na 100 %. Je jedno, o akú súťaž ide. Najviac sa však teším, že sa nám podarilo s mužstvom získať pre klub titul po štyridsiatich piatich rokoch. Chcem sa poďakovať Spartaku, že si ma vybral a vlastne za všetko. Odchádzam šťastný," uviedol s úsmevom Eldar.

Svojou bojovnosťou, rýchlosťou a technikou andelom na ľavom kraji obrany nesmierne pomohol. Dokopy nastúpil do deviatich stretnutí. Gólovo sa nepresadil.

"Nebolo jednoduché naskočiť do rozbehnutej súťaže a poskladaného tímu. Bolo cítiť akúsi nervozitu, keďže na majstrovskú trofej čakali v klube 45 rokov. Ale zvládli sme to (úsmev). Beriem si so sebou pozitívne spomienky, iné ani nemôžu byť. Nič negatívne sa v uplynulých mesiacoch nestalo. Všetko je v poriadku," pokračuje Ćivić.

Jeho konzistentné výkony nezostali nepovšimnuté ani trénerom seniorskej reprezentácie Bosny a Hercegoviny Robertom Prosinečkim. V deň narodenín presedel Eldar priateľský súboj s Čiernou Horou na lavičke.

"Ani neviem, čo na to povedať. Na pozvánku do seniorskej reprezentácie sa čaká aj celú kariéru. Určite mi k tomu pomohli zápasy v drese Spartaka a, v neposlednom rade, titul," priznal skromne dvadsaťdvaročný krajný obranca.

Po majstrovskej sezóne sa vracia do Sparty Praha, s ktorou má trojročnú zmluvu. Zverenci nového trénera Pavla Hapala obsadili piatu pozíciu. Ďaleko za predsezónnymi očakávaniami.

"Sledovali ma v každom dueli. Volali sme spolu. Niektoré hodnotili pozitívne, iné mi nevyšli. Celkovo som ale so svojim pôsobením v malom Ríme spokojný. Dúfam, že sa nám podarí v budúcom ročníku, pre zmenu, získať titul v Česku," zaželal si vždy usmiaty Eldar Ćivić.

Zo Sparty prichádzal s jediným cieľom. Aj futbalová legenda Tomáš Rosický sa s ním lúčil so slovami, aby sa vrátil s majstrovskou trofejou. Všetko splnil.

"Som rád, že sa všetko splnilo. Bol to môj najväčší cieľ, s ktorým som prichádzal. Ťažko hľadám slová. Je to pre mňa niečo obrovské. Naozaj neviem, čo k titulu povedať. S ponukou hosťovania mi zatelefonoval tréner El Maestro. Dal mi šancu. Nesmierne sa z neho teším," zložil poklonu dnes už bývalému kormidelníkovi spartakovcov.

Majstrovské oslavy si užil naplno. Z rodného mesta ho prišli povzbudiť brat a mamina.

"Na Spartak budem spomínať len v dobrom. Rodina to všetko vníma so mnou. Brat hráva futbal, vie, koľko síl podobný úspech stojí. Úžasné. Vždy budem nosiť Spartak v srdci, nikdy naň nezabudnem," uzavrel Eldar.

Eldarovi ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej klubovej i reprezentačnej kariére želáme čo najviac úspechov. Prípravu na novú sezónu odštartujú andeli 11.6. Bližšie informácie s presným programom prinesieme už čoskoro na www.spartak.sk

aktuálne na spartak.sk