Erik Jirka: Maturita, nová zmluva a hetrik do siete Trenčína

Erik Jirka: Maturita, nová zmluva a hetrik do siete Trenčína

Ešte stále len devätnásťročný ERIK JIRKA má za sebou naozaj rušné obdobie. V škole sa trápil s ústnou maturitou a s klubom viedol rozhovory o predĺžení jeho zmluvy. Aby toho nebolo málo, cez víkend pomohol spoluhráčom tromi gólmi k víťazstvu na pôde Trenčína.

Študent priemyslovky v Trnave sa potil pri písomnej maturite zo slovenského a anglického jazyka. Najbližšie ho čaká ešte ústna porcia a môže sa tešiť z úspešného ukončenia štúdia.

"Je pravda, že to boli divoké dni. Zmluvu som riešil spolu s agentom, predchádzajúca mala platnosť len do júna. Veľmi sa teším, že sme sa dohodli," netajil nadšenie Jirka.

Ofenzívny hráč Spartaka strelecky explodoval po trinástich zápasoch. Naposledy sa z gólu tešil minulý rok v novembri do siete Prešova. Spartak vtedy vyhral 3:1. V Trenčíne strelil vôbec svoj prvý hetrik v profesionálnej kariére.

"Príprava bola z mojej strany veľmi dobrá, nevedel som sa dočkať sezóny. Veril som, že sa mi podarí presvedčiť trénera, aby mi dal šancu. Vyšlo to hneď v prvom dueli s Michalovcami. Asi som však bol premotivovaný, pretože mi súboj vôbec nevyšiel. Následne to pokračovalo, až v Ružomberku vyvrcholilo. Na jeho ihrisku som podal hrozný výkon. Povedal som si, že takto to určite ďalej nepôjde a začal na sebe viac pracovať, najmä po individuálnej stránke," prezradil Erik.

Rýchlonohý krídelník si v Spartaku prešiel všetkými kategóriami. Vytrvalou prácou sa postupne dostal až na ten najvyšší stupienok. Od leta oblieka dres hlavného mužstva.

"Vďačím hlavne trénerom, že mi dali šancu. Znamená to pre mňa veľmi veľa. Odmalička som chodil na Spartak, s kamarátmi sme dokonca podávali lopty. Už vtedy som si hovoril, že by bolo skvelé hrať za áčko. Bol to neopísateľný pocit, keď sa mi to podarilo. Pod trénerom Jarábkom som pričuchol do kabíny. Po ňom prišiel na lavičku kormidelník Hucko, do kádra sa mi nepodarilo dostať, takže som hral za juniorku. Tam som sa snažil odovzdať maximum. Keď prišiel Miroslav Karhan, dostal som šancu sa ukázať. Naozaj mu ďakujem. Je skvelé, že som mohol podpísať nový kontrakt," zaspomínal si na svoj boj o hlavné mužstvo Erik Jirka.

Vedenie klubu o jeho uvoľnení neuvažovalo. Na novej zmluve sa obe strany dohodli rýchlo.

"S pánom Keketim a hráčovým agentom sme rokovali korektne. Kontrakt sa podpísal na konci apríla. Erik je pre nás perspektívny hráč. Rozhodli sme sa na základe jeho výkonov. Po Trenčíne sám povedal, že mu nevyšiel vstup do jarnej časti, no to sa mladým hráčom stáva. Je mladý, rýchly, často sa pokúša o streľbu a s vytrvalosťou ide za svojim cieľom," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

Zmluva sa končí ďalším hráčom

O pokračovanie v malom Ríme bojuje i šestica ďalších hráčov, Babatounde Bello, Anton Sloboda, Ivan Schranz, Martin Košťál, Emir Halilovič a Peter Čögley. So všetkými menovanými je klub v kontakte a priebežne rokujú o vzájomnom predĺžení spolupráce.

"V tomto prípade sú dôležité dva body. Prvý, hráč musí chcieť hrať za Spartak a druhý, novú zmluvu musia chcieť obe strany. V predchádzajúcom období tu mali hráči viac-menej pevnú sumu, 90 % základná mzda a zvyšok motivačné ohodnotenie. Chceme to však vyvážiť. Aj na základe týchto podmienok rokujeme so všetkými vyššie spomenutými hráčmi," prezradil na záver Pavel Hoftych.

O ďalších informáciách Vás budeme včas informovať na našej webstránke.

aktuálne na spartak.sk