Fanúšikovia si spolu s legendami a zástupcami klubu uctili Antona Malatinského

Fanúšikovia si spolu s legendami a zástupcami klubu uctili Antona Malatinského

V piatok 1.12. uplynulo 25 rokov, keď Anton Malatinský odišiel navždy do futbalového neba. Trnavský klub, s ktorým získal tri majstrovské tituly, si ho uctil niekoľkými podujatiami.

Prvý sa konal od 8.00 hod v kaplnke na Štadióne Antona Malatinského. Dekan farnosti v Modranke Alojz Lackovič odcelebroval svätú omšu, v rámci ktorej si prítomní veriaci pripomenuli legendárneho trénera.

Následne sa pokračovalo na cintoríne na Ulici Terézie Vansovej, kde na mieste jeho posledného odpočinku zapálili sviečku a položili veniec.


Spomienkový akt vyvrcholil podvečer. Symbolicky sa pri soche Toni-báčiho zišla takmer päťdesiatka fanúšikov spolu s bývalými zverencami Dušanom Keketim st., Kamilom Majerníkom, Jozefom Štibrányim, Alojzom Fandelom, Františkom Kozinkom i kapitánom vtedajšieho mužstva Stanislavom Jarábkom. Okrem nich si otca pripomenul i jeho syn Dušan Malatinský.


Počas pätnástich minút mal za fanúšikov príhovor klubový kronikár Mikuláš Rožňák. Za hráčov si mikrofón zobral Stanislav Jarábek. Krátku ceremóniu ukončilo položenie vencov a sviečok k jeho nohám.

FOTO: Ján Král

aktuálne na spartak.sk