Tesne pred štartom jarnej časti aktuálneho ročníka sa po vzájomnej dohode lúči so Spartakom Trnava stopér Ivan Hladík.

Dvadsaťšesťročný rodák zo Starej Turej prišiel do malého Ríma v júni 2016 ako kmeňový hráč Senice, z ktorej hosťoval vo viacerých mužstvách. V Trnave nastúpil do 49 duelov a nastrieľal v nich tri presné zásahy. V pondelok absolvuje lekárske testy v rumunskom Diname Bukurešť.

S klubom bol pri historickom roku a pol, v priebehu ktorého sa spartakovci radovali z majstrovskej trofeje a následne i účasti v skupine Európskej ligy. V jednej či druhej prestížnej súťaži si červeno-čírny dres obliekol Hladík v desiatich súbojoch.

Zverenci Michala Ščasného sú na konci zimnej prípravy. V sobotu 9.2. ich čaká záverečné ôsme zápolenie. V doterajších siedmich si pripísali jednu výhru, dve remízy a štyri prehry. Pred jarnou časťou ich naposledy preverí SC Wiener Neustadt. Modro-bieli skončili vlaňajšiu sezónu na ôsmej priečke, po jesennej časti im patrí v druhej rakúskej súťaži šiesta. V kádri trénera Gerharda Fellnera figuruje i Slovák Oliver Podhorín.

V derniére zimnej zaberačky bude k dispozícii už aj najnovšia akvizícia - navrátilec David Depetris, ktorý začne, pravdepodobne, na lavičke náhradníkov. Pozitívne správy prišli z vyšetrení, v prípade Štefana Pekára a Václava Dudla sa nepotvrdili žiadne vážnejšie zranenia a môžu nastúpiť.

Od úvodu bude na krídle operovať Musefiu Ashiru, ktorý sa dohodol so Spartakom na kontrakte do konca sezóny s následnou opciou. Pre zranenie budú chýbať Andrej Lovás, Anton Sloboda i Jakub Rada. Posledného menovaného stále trápi sval. V kádri nefigurujú ani dorastenci - Ivan Mesík, Alexander Horvát, Gergely Tumma či Kristián Mihálek. V nedeľu odletia s U19 na sústredenie do Turecka.

Po problémoch s nohou je pripravený Brazílčan Rafael Tavares. Na súpiske sa nachádza i Macario Hing-Glover, ktorý doplnil tím Spartaka. Ide o 23-ročného futbalistu narodeného vo Phoenixe. Naposledy hrával v slovinskej prvej lige za NK Krsko. Stoosemdesiatdva centimetrov vysoký hráč je pravý obranca.

Nominácia: Rusov, Abena, Košút, Čonka, Turňa, Ashiru, Janečka, Yilmaz, Grendel, Dudl, Miesenbock, Bolek, Pekár, Lupták, Kulhánek, Depetris, Brigant, Dangubič, Tavares, Lovat, Hing-Glover. Zápas sa hrá v sobotu 9.2. od 14.00 hod v Steinbrunne (Landesportzentrum VIVA GmbH): Industriegelände 1, A-2491 Steinbrunn - Neue Siedlung.