Generálka proti Wiener Neustadt v Steinbrunne. Hladík sa dohodol na ukončení

Generálka proti Wiener Neustadt v Steinbrunne. Hladík sa dohodol na ukončení

Tesne pred štartom jarnej časti aktuálneho ročníka sa po vzájomnej dohode lúči so Spartakom Trnava stopér Ivan Hladík.

Dvadsaťšesťročný rodák zo Starej Turej prišiel do malého Ríma v júni 2016 ako kmeňový hráč Senice, z ktorej hosťoval vo viacerých mužstvách. V Trnave nastúpil do 49 duelov a nastrieľal v nich tri presné zásahy. V pondelok absolvuje lekárske testy v rumunskom Diname Bukurešť.

S klubom bol pri historickom roku a pol, v priebehu ktorého sa spartakovci radovali z majstrovskej trofeje a následne i účasti v skupine Európskej ligy. V jednej či druhej prestížnej súťaži si červeno-čírny dres obliekol Hladík v desiatich súbojoch.

Zverenci Michala Ščasného sú na konci zimnej prípravy. V sobotu 9.2. ich čaká záverečné ôsme zápolenie. V doterajších siedmich si pripísali jednu výhru, dve remízy a štyri prehry. Pred jarnou časťou ich naposledy preverí SC Wiener Neustadt. Modro-bieli skončili vlaňajšiu sezónu na ôsmej priečke, po jesennej časti im patrí v druhej rakúskej súťaži šiesta. V kádri trénera Gerharda Fellnera figuruje i Slovák Oliver Podhorín.

V derniére zimnej zaberačky bude k dispozícii už aj najnovšia akvizícia - navrátilec David Depetris, ktorý začne, pravdepodobne, na lavičke náhradníkov. Pozitívne správy prišli z vyšetrení, v prípade Štefana Pekára a Václava Dudla sa nepotvrdili žiadne vážnejšie zranenia a môžu nastúpiť.

Od úvodu bude na krídle operovať Musefiu Ashiru, ktorý sa dohodol so Spartakom na kontrakte do konca sezóny s následnou opciou. Pre zranenie budú chýbať Andrej Lovás, Anton Sloboda i Jakub Rada. Posledného menovaného stále trápi sval. V kádri nefigurujú ani dorastenci - Ivan Mesík, Alexander Horvát, Gergely Tumma či Kristián Mihálek. V nedeľu odletia s U19 na sústredenie do Turecka.

Po problémoch s nohou je pripravený Brazílčan Rafael Tavares. Na súpiske sa nachádza i Macario Hing-Glover, ktorý doplnil tím Spartaka. Ide o 23-ročného futbalistu narodeného vo Phoenixe. Naposledy hrával v slovinskej prvej lige za NK Krsko. Stoosemdesiatdva centimetrov vysoký hráč je pravý obranca.

Nominácia: Rusov, Abena, Košút, Čonka, Turňa, Ashiru, Janečka, Yilmaz, Grendel, Dudl, Miesenbock, Bolek, Pekár, Lupták, Kulhánek, Depetris, Brigant, Dangubič, Tavares, Lovat, Hing-Glover. Zápas sa hrá v sobotu 9.2. od 14.00 hod v Steinbrunne (Landesportzentrum VIVA GmbH): Industriegelände 1, A-2491 Steinbrunn - Neue Siedlung.

aktuálne na spartak.sk