Godál: Pred zápasom by sme to brali. Bakoš verí v poctivý výkon aj v odvete

Godál: Pred zápasom by sme to brali. Bakoš verí v poctivý výkon aj v odvete

Zverenci Radoslava Látala pokračujú v písaní krásneho príbehu. V úvodnom dueli tretieho predkola Ligy majstrov sa favorita nezľakli a na ihrisku v Belehrade uhrali cennú remízu 1:1.

Bola to poriadne horúca pôda. Už na predzápasovej rozcvičke pocítili spartakovci silu domácich tribún. Počas deväťdesiatich minút povzbudzoval celý štadión. Nestratili sa ani priaznivci andelov. Do hlavného mesta Srbska ich pricestovalo takmer päťsto.

„Máme za sebou náročný zápas vo vynikajúcej atmosfére. Myslím si, že sme hrali to, čo sme chceli. Každý si siahol na dno svojich síl. Pred chalanmi dávam klobúk dole,“ pochválil mužstvo skúsený útočník Marek Bakoš.

Práve on bol po postupnej rozohrávke cez stopérov tým, ktorý vysunul do šestnástky Erika Jirku. Rýchlonohý krídelník nabil pod seba Grendelovi a ten expresne odpovedal na premenenú penaltu Crvenej Zvezdy.

„Vezieme si výsledok, o akom sme dúfali. Ešte sa však nič neskončilo. Čaká nás odveta, ktorá bude možno náročnejšia ako prvý duel,“ reagoval Erik Grendel. Po príchode do malého Ríma sa rýchlo adaptoval a na ihrisku podáva výborné výkony. V Belehrade sa radoval zo svojho druhého presného zásahu v Lige majstrov. Rovnako ako vo Varšave, i teraz dôležitého.

Už pred samotným výkopom sa červeno-čírni, ktorí nastúpili v netradične zelenej farbe dresov (tretia sada, pozn. red.), museli vyrovnať s množstvom podceňovaných slov. Všetkým pochybovačom tak poslali najlepšiu možnú odpoveď – kompaktný výkon a sľubná remíza do odvety.

„Pred stretnutím by sme výsledok brali. Myslím, že držanie lopty bolo 55 ku 45. Crvena hrala doma, veľký favorit. My obrovsky podceňované mužstvo hráčmi, trénermi a médiami. Nech všetci pokračujú s týmito rečami ďalej,“ zdôraznil kapitán Boris Godál.

Domáci pôsobili sebavedomo. Pri príchode na štadión fanúšikovia Zvezdy vítali hráčov z malého Ríma tromi resp. žiadnymi prstami. Na znak výsledku minimálne 3:0. Paradoxne, andelom verili policajti, ktorí ich strážili od príletu až do odletu 24 hodín denne. S futbalistami absolvovali aj predzápasovú rozcvičku či prechádzku.

„Bola výborná kulisa, 37 tisíc ľudí. Pekná návšteva. Prišlo veľa našich. Hralo sa dobre. Škoda penalty, pri ktorej sa rozhodca trochu upískol. V domácej odvete bude platiť naša pevná defenzíva a masírovanie médií, akí sme slabí,“ pokračuje Godál.

Spartakovci držali počas celého zápasu protivníka na dištanc. Do výraznejších príležitosti ho nepustili. Ustáli úvodný a tiež záverečný nápor.

„V tom tkvie naša sila. Sme na tom dobre fyzicky i pozične. Vzadu sú skúsenosti. Veľa mužstiev by takýto tlak neustálo. Mrzí ma, že sme v závere nerozohrávali konštruktívnejšie. Bolo tam množstvo odkopov. Chceli sme jednoducho udržať remízu 1:1. Opakujem, keby nám to niekto pred zápasom povie, brali by sme ju. Verím, že nám to doma vyjde,“ dodal najlepší hráč Fortuna ligy za minulú sezónu.

Silu súpera uznal aj Marek Bakoš. „Ide o silný tím s loptou na kopačke, individuálne kvalitný. Veľa súbojov v poslednom čase neprehrali. Ťažko povedať, či sú slabí ako to tvrdili domáci novinári (úsmev). Prezentovali sme sa našim štýlom. Verím, že keď budeme hrať takto poctivo doma, môžeme našim fanúšikom urobiť radosť. Na druhej strane, dúfam, že nás prídu podporiť a pomôžu nám v tom,“ uzavrel „Baky“.

Andeli musia na chvíľu Ligu majstrov odložiť bokom, pretože cez víkend ich čaká najvyššia slovenská súťaž. Na Štadióne Antona Malatinského privítajú v sobotu Zemplín Michalovce. Duel má výkop o 19.00 hod. Lístky sú v predaji online na: https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-fc-spartak-... Odveta s Crvenou Zvezdou je na programe v utorok od 20.30 h.

aktuálne na spartak.sk