Godálov najkrajší deň v kariére. El Maestro: To, čo dosiahli chalani, je úžasné

Godálov najkrajší deň v kariére. El Maestro: To, čo dosiahli chalani, je úžasné

Malý Rím oslavuje majstrovský titul po štyridsiatich piatich rokoch. K piatim doterajším pribudla po sobote šiesta hviezdička. Oslavy boli vežkolepé.

Zverenci Nestora El Maestra spečatili majstrovské oslavy dve kolá pred koncom Fortuna ligy. Na svojom Štadióne Antona Malatinského zdolali Dunajskú Stredu. Duel sledovalo takmer sedemnás tisíc fanúšikov. Po záverečnom hvizde vypukla na ihrisku neuveritežná eufória.

"Až sa mi tomu nechce veri... To, čo teraz prežívame, sú neopísatežné pocity. Na to nikto nezabudne. Práve pre toto hráte odmalička futbal. Sme radi, že môžeme by toho súčasou. Čo viac si môžem pria. Prídem do Trnavy a po 45 rokoch získame titul. Neviem, či to môže by vôbec krajšie. Aj keď, samozrejme, pre mňa osobne bola sezóne ako na hojdačke. Mal som zranenie, ale asi to tak malo by. Som vďačný, že to tak bolo a že sa to nakoniec skončilo takýmto spôsobom. Som šastný," neskrýval rados Štefan Pekár.


V stretnutí ôsmeho kola nadstavby o titul videli diváci dva presné zásahy. O prvý sa postaral kapitán Boris Godál, ktorý už tradične premenil penaltu. Úvodných pätnás minút bolo divokých. Okrem gólu musel rozhodca vytiahnu tri žlté a rovnako tri červené karty. Dve na strane Dunajskej Stredy, jednu videl domáci Čanturišvili.

"Bola pre mňa iná ako na Slovane. Tu sa mi kope lepšie (úsmev). Je to niečo fantastické, sníval som o tom celý život. Spoluhráči okolo mňa vyhrávali tituly, ja som s tajnou dušičkou išiel do Trnavy, že by sa to tu mohlo zlomi. A na tretí rok sa to podarilo. Nikto nám celý rok neveril, aj keď sme boli stále na prvom mieste. Vybojovali sme si to v tom najlepšom čase, vrátili sa žudia a bude to tu ži. Toto je najkrajší deň v mojej futbalovej kariére," zdôraznil Godál.


Vybičovaný súboj sa následne dohrával v réžii andelov. Tí sa síce tlačili do druhého gólu, no prišiel až v závere zápasu. Po obrovskej chybe Maceja dopravil loptu do opustenej brány Marvin Egho. Symbolicky to bol hráč s číslom 45 na drese.

"Pravdou je, že Trnava nielen, že vyhrala titul tento rok. Trnava túto ligu rozbila. Prakticky sme boli od prvého až do posledného kola lídri. Nemali sme konkurenciu. Až ku koncu sa dostavila trochu nervozita. Tlak zvonku bol obrovský. To, čo robili ostatné mužstvá, bolo neuveritežné. A na mňa osobne obzvl᚝. Zvládli sme to. Sezónu sme skončili dve kolá pred koncom. Je to asi nudné, ale to, čo dosiahli chalani, je úžasné," uviedol tréner Nestor El Maestro.


Spartakovcov čaká ešte porcia dvoch stretnutí. Už v sobotu ich čaká posledný výjazd v tejto sezóne. Od 17.45 hod. sa predstavia na umelej tráve v Žiline. Práve žlto-zelených striedajú červeno-čírni po roku na tróne Fortuna ligy. Vstupenky sú v predaji vo fanshope. Záverečné kolo odohrajú doma. Keď 19. mája nastúpia proti AS Trenčín.

Ďalšie reakcie vám budeme postupne prináša celý týždeň až do konca sezóny.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk