Zverenci Nestora El Maestra zvládli aj dvadsiate prvé kolo Fortuna ligy. Súboj so Senicou nebol na góly tak bohatý ako so Zlatými Moravcami, no andeli sa nakoniec presného zásahu dočkali. O troch bodoch rozhodol fantastickou strelou Reagy Ofosu.


Zimná posila sa na ihrisko dostala po prvom polčase, keď Reagy nahradil Erika Jirku. Od prvej lopty bol aktívny, unikal krajným obrancom a svojich ofenzívnych spoluhráčov sa snažil zásobovať v šestnástke centrami. Niekoľko z nich zakončil Egho tesne vedľa. Až v nadstavenom čase zobral zodpovednosť na seba a gólom, ktorý sa zaradí medzi adeptov o najkrajší v aktuálnom ročníku, zariadil tri body.

"Dúfal som, že sa druhá lopta môže, po štandardke, odraziť ku mne. Keď som videl, že ju obranca odhlavičkoval mojim smerom, povedal som si, že všetko alebo nič! Trafil som ju dokonca mojou slabšou nohou. Bol to pokus. Mám z toho veľkú radosť. Ďakujem Bohu, že tam spadla," usmieval sa v mixzóne šťastný strelec Ofosu.


Spartakovci potrebovali na gól dvadsať striel. V porovnaní s predchádzajúcimi tromi, zásobovali brankárov deviatimi, jedenástimi, resp. trinástimi. Brankár Holec čelil priamo deviatim strelám. Súper zo Senice neohrozil Vantrubu ani raz. Mladý strážca svätyne mal nula zákrokov.

"Bol to náročný zápas, Senica bránila dobre a snažila sa hrať na brejky. Po zmene strán ste mohli vidieť našu silu. Vypracovali sme si dobré šance. Čas hral s nimi, nedarilo sa nám streliť gól. To, že padol v nadstavenom čase, je fantastické," pokračuje Reagy Ofosu.


Aj vyššie spomínané štatistiky dokazujú iniciatívu na strane Spartaka. Od úvodu duelu hral smerom dopredu a na Záhorákov vyvíjal enormný tlak. Vytúžený presný zásah však neprichádzal. Svoje šance nepremenili Godál či Kadlec, ktorý strieľal spoza šestnástky. Finálna fáza v prvom dejstve andelov neposlúchala.

"Určite nám to zväzovalo nohy. Chceli sme sa čo najskôr presadiť, aby z nás opadla nervozita. Možno by sme potom pridali ďalší a duel sa mohol vyvíjať úplne inak. Bojovali sme do poslednej sekundy. Pán Boh zaplať, že to vyšlo. Boli sme stopercentne koncentrovaní, vedeli, čo chceme hrať. Cez polčas sme si to pripomenuli a snažili sa zapnúť na vyššie obrátky," prízvukuje ľavý obranca Oliver Janso, ktorý nastúpil namiesto zraneného Matúša Čonku.


Po zmene strán sa andelom naozaj podarilo protivníka zatlačiť ešte viac na svoju polovicu. Opäť z toho bol ale lazaret zahodených príležitostí. Zuby si na brankárovi niekoľkokrát vylámali Egho či Čanturišvili. Až prišla chvíľa Ofosuho.

"Je to dôležité víťazstvo. Z premiérového gólu mám, samozrejme, radosť. V druhom polčase sme vytvorili obrovský tlak. V tom prvom stálo na našej strane trochu nešťastie. Mám skvelý pocit, že moja strela znamenala víťazný presný zásah," doplnil Reagy.

Vďaka víťazstvu si červeno-čírni upevnili svoju pozíciu na čele. Keďže prenasledovatelia zaváhali, futbalisti El Maestra majú aktuálne jedenásťbodový náskok.

"Teší nás to, ale pozeráme sa sami na seba. Ideme od zápasu k zápasu. Teraz nás čaká Dunajská Streda, s ktorou chceme opäť vyhrať. Zaujíma nás iba najbližší duel. Bude to ako finále, chodí na nich plný štadión, výborná atmosféra. Čaká nás ťažký súper," uzavrel Janso.


Tri body z poslednej akcie určite zahrialo v chladnom počasí i fanúšikov. Na Štadión Antona Malatinského si ich našlo cestu viac ako tritisíc.

"My sa chceme poďakovať každému jednému fanúšikovi, ktorý nás prišiel v tejto zime podporiť. Viac ako tritisíc ľudí si zaslúži uznanie. Pred nami je nadstavba, čakajú nás náročné boje a kvalitní súperi. Je predpoklad aj zlepšovania sa počasia, predsa len jarné mesiace už budú teplejšie. Veríme, že naši priaznivci si cestu na náš štadión budú nachádzať v čo najväčšom počte. Chlapci na ihrisku si ich podporu zaslúžia," povedal PR a event manažér klubu Marek Ondrejka.

Súboj s Dunajskou je zároveň vyvrcholením základnej časti, ktorej sú Trnavčania istými víťazmi. Na Žitnom ostrove sa hrá v sobotu 3.3. od 14.00 hod. Lístky v cene 6 eur sú dostupné vo fanshope. Priaznivci majú k dispozícii 500 ks.

VIDEO: http://fcspartak.tv/v1175-review-fortuna-liga-21-k...