Greššák by chcel stihnú záver sezóny: Nohu posilňujem každý deň

Greššák by chcel stihnú záver sezóny: Nohu posilňujem každý deň

Kapitán LUKÁŠ GREŠŠÁK ligové derby proti Slovanu nedohral. V dvadsiatej minúte ho ďalej nepustilo koleno. Záver sezóny by však chcel stihnú.

V úvode stretnutia štvrtého kola nadstavby o titul prišiel do kontaktu so súperovým protihráčom, ktorý mu prižahol nohu. Skúsený dispečer stredu poža andelov počul prasknutie a vedel, že je zle. Išlo o totožné koleno, ktoré Greššáka vyradilo v šiestom jesennom kole pod Dubňom na dva mesiace.

"Vtedy som mal nohu opuchnutú a nemohol ju poriadne zohnú. Teraz je to úplne v pohode, neopuchla. Prakticky hneď po zápase som i pokžakol. Rozdiel je cíti," prezradil pozitívne naladený Lukáš.

Rodák z Trstenej začal okamžite s rekonvalescenciou. Nohu posilňuje každý deň, dokonca bez problémov bicykluje.

"Najbližšiu stredu ma ma čaká kontrola u doktora Kuchtu. Následne sa dozviem, či môžem zača s plným tréningom alebo budem stále pauzova," zdôraznil Greššák.

Každý hráč chce na ihrisku necha všetko. O to viac v najväčšom slovenskom derby proti odvekému rivalovi. Výnimkou nebol ani kapitán červeno-čírnych. Pri odchode z ihriska si spomenul práve na vyššie spomínaný duel so Žilinou a v hlave sa mu premietli negatívne myšlienky. Pozitívne, naopak, po devädesiatich minútach pripravili spoluhráči. Dobojovali bez neho, zvíazili 1:0. Získali vežmi dôležité tri body.

"Presne tak, chalani to zvládli. Vežmi som sa tešil. Prežíval som akúsi rados cez slzy," pokračuje dvadsadeväročný stredopoliar.

Smútok ale prežíval o pár dní neskôr. Podobne ako priaznivci Spartaka. Futbalisti z malého Ríma privítali v semifinálovej odvete Slovnaft Cup-u belasých na svojom štadióne. Po výsledku 1:1 rozhodli o finalistovi pokutové kopy. V nich mali presnejšiu mušku zverenci Martina Ševelu. Greššák sledoval všetko z tribúny.

"Boli sme tak ďaleko, škoda... Bolo by krásne, keby postúpime a hráme finále na domácej pôde. Nevadí, taký je futbal. Ideme ďalej. Máme pred sebou métu, ktorú chceme dosiahnu. V sobotu nás čaká Ružomberok. Na nič iné nemyslíme," prízvukuje kapitán LukᚠGreššák.

Liptákov poznajú spartakovci vežmi dobre. V aktuálnej sezóne sa s nimi stretli trikrát. Ani raz neprehrali – dvakrát získali tri body a raz sa oba celky rozišli zmierlivo. Cez víkend pôjde o kžúčový duel. Do konca sezóny zostáva pä kôl.

"Ide o náročného súpera. Dokázali nám to v malom Ríme. Uvidíme, ako sa to vyvinie u nich. Podobnú situáciu som prežíval pred pár rokmi. Hráte doma, príde k vám Trnava. Namotivujete sa ešte viac. Avšak, ako som povedal viackrát, pozeráme sa iba na seba. Všetko záleží od nás," uzavrel Greššák.

Stretnutie siedmeho kola nadstavby o titul sa pod Čebraom hrá v sobotu od 14.45 h.

aktuálne na spartak.sk