Greššák pokračuje v Spartaku. S klubom sa dohodol na ďalšej spolupráci

Greššák pokračuje v Spartaku. S klubom sa dohodol na ďalšej spolupráci

Obe strany sa na pokračovaní úspešnej spolupráce dohodli tesne pred štartom letnej prípravy. Futbalista podpísal zmluvu v pondelok pred poludním.

Skúsený záložník sa s klubom z malého Ríma dohodol na ročnej zmluve s následnou opciou.

„Samozrejme, že som rád. Síce som mal vidinu vyskúšať zahraničie, ale už dávnejšie som prízvukoval, že so zotrvaním v Spartaku nemám žiadny problém. Nakoniec sme sa dohodli. Mám pokoj a akúsi istotu, aj keď tá neplatí doslova. Verím, že budem zdravý a dostávať čo najviac priestoru na ihrisku,“ uviedol krátko po podpise rodák z Trstenej.

Do Spartaka Trnava prišiel v roku 2014. V priebehu štyroch rokov odohral deväťdesiat stretnutí. Rýchlo sa vypracoval na dispečera stredu poľa a spoľahlivú oporu mužstva. V kabíne i na ihrisku patrí k lídrom.

„Prirástlo mi to tu k srdcu. Vstupujem do piateho roka, ak sa podarí, možno ma čaká aj šiesty. Všetko záleží odo mňa. Už po dvoch rokoch, pri prvom predĺžení kontraktu som povedal, že sa mi tu páči. Vytvoril som si zázemie pre bývanie. V budúcnosti si viem predstaviť, že zostanem v Trnave žiť,“ prezradil ďalej kapitán Lukáš Greššák.

Po náročnej a najmä majstrovskej sezóne futbal neriešil. Tešil sa na dovolenku s rodinou, ktorú si spoločne užili.

„Boli sme osem dní v Turecku, niekoľko dní na Orave a, samozrejme, i v Trnave. Dovolenka bola veľmi dobrá. Prvýkrát sme ju absolvovali aj s malou dcérkou. Verím, že všetko pôjde tak ako má. Ak bude slúžiť zdravie, určite sa niekam vyberieme aj o rok,“ zdôraznil dvadsaťdeväťročný futbalista, ktorému chýba desať súbojov, aby sa zaradil medzi klubových stovkárov.

Napriek zisku majstrovskej trofeje po 45 rokoch však sezóna nebola v prípade Greššáka ideálna. Do vyššieho počtu minút mu nedovolilo nastúpiť niekoľko zranení. V úvode sezóny bojoval s kolenom. Neskôr sa zo všetkého dostal.

„Bola to pre mňa smola, že som veľmi nehral akurát v majstrovskej sezóne. Keď si to ale človek prehodnotí, vyhrali sme titul. Niektorí chlapci nehrali vôbec a neboli zranení. Beriem to. Všetko bolo tak, ako malo byť. Zisk titulu vnímam, určite, pozitívne. Teším sa, že som sa zaradil medzi tých, ktorí to zažili,“ doplnil s typickým úsmevom Greššák.

Do prípravy na nový ročník 2018/2019 vstúpi s jemu vlastným optimizmom a plný síl. Od úvodu ho čaká, podobne ako všetkých v kabíne, tvrdý boj. Spartak Trnava sa predstaví nielen vo Fortuna lige, ale v júli zabojuje i v Lige majstrov.

„Ani som nad tým špeciálne nepremýšľal. Iba teraz, keď si mi to pripomenul. Na súboje sa teším. V ponuke sú zvučné mená. Čaká nás niečo iné, nové. Prejdeme si ďalšou skúsenosťou. Je pekné, že môžeme hrať najprestížnejšiu klubovú súťaž v Európe. Čo sa týka sezóny, verím, že fanúšikovia budú chodiť v hojnom počte. Snáď ich prilákame našou hrou. Nebude to nič jednoduché, každý po nás pôjde, veď sme vyhrali majstra. Káder však zostal pokope. Dúfam, že budeme spolu vychádzať rovnako ako doteraz. Prišiel nový tréner, ktorý si prinesie svoje veci. Dostaneme sa do toho a pôjde to. Najdôležitejšie je, aby nás obchádzali zranenia a všetci boli zdraví. Chceme hrať opäť o najvyššie priečky,“ uzavrel Lukáš Greššák.

Andeli sa v kabíne zídu v pondelok popoludní. Prvý prípravný duel odohrajú v sobotu 16.6. od 13.00 hod. V Jaslovských Bohuniciach nastúpia proti Zbrojovke Brno.

aktuálne na spartak.sk