Herne ani výsledkovo žiadny prepad. Godál: S bodom navyše by sme boli spokojnejší

Herne ani výsledkovo žiadny prepad. Godál: S bodom navyše by sme boli spokojnejší

Pred štartom hlavnej fázy Európskej ligy sa vynáralo množstvo otáznikov. Medzi nimi i také, či andeli v silnej konkurencii mužstiev obstoja. Po prvej polovici stretnutí môžu byť spokojní. Nesklamali herne ani výsledkovo.

Do skupiny vleteli ako víchor. Nováčik v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe zdolal favorizovaný Anderlecht. Štadión Antona Malatinského zažil obrovskú eufóriu. Následne ťahali červeno-čírni za kratší koniec v Turecku s Fenerbahce a naposledy doma so Záhrebom.

„Všetky kluby sú v tejto súťaži vyrovnané. V skupine sme outsider, no neraz sa stalo, že práve on vyhral skupinu alebo postúpil ďalej. Súperov sme si oťukali. V nasledujúcich kolách chceme získať ďalšie body. Verím, že pri troche šťastia sa nám to podarí,“ uviedol brankár Martin Chudý.

Z ostatných troch stretnutí cítili spartakovci najväčšiu trpkosť práve po súboji s Dinamom Záhreb. Mali ho dobre rozohraný, viedli 1:0. Súper v druhom dejstve otočil nepriaznivý stav vo svoj prospech. Sieť protivníkov napli dvakrát. Gólovo sa nepresadili iba v Istanbule.

„Každý jeden zápas je o inom. Oproti Fortuna lige nastupujete v Európskej lige proti najvyššej kvalite. Futbalisti sú iní – technickejší, rýchlejší, jednoducho vyspelí. Máme možnosť hrať proti rôznym štýlom,“ zdôraznil krídelník Erik Jirka na margo kvality súperov.

V poslednej konfrontácii sa museli na svojej pôde zaobísť bez „dvanásteho spoluhráča“ – fanúšikov. Pre trest od UEFA sledovali Spartak iba v televízii.

„Vždy nám dodávajú energiu. Človek si vďaka ním dupne ešte viac. Je škoda, že sa to s Dinamom nedotiahlo aspoň k remíze,“ doplnil Godál.

Aktuálne sú zverenci Radoslava Látala tretí, na konte majú tri body. Tabuľku vedú hráči z Dinama , v troch kolách nestratili ani bod. Vo štvrtok odštartujú odvetné duely.

„Pred začiatkom by nás tri body tešili, no po odohraných stretnutiach by sme s bodom navyše boli spokojnejší. Je fajn, že sa vyhralo hneď v úvode. Čakajú nás teraz tri zápasy, z toho dva vonku. Urobíme všetko, aby sme aspoň bod pridali,“ pokračuje kapitán Boris Godál.

Futbalisti z malého Ríma si i ďalšie zápasy chcú najmä užiť a nabrať cenné skúsenosti. Nečaká ich ale nič jednoduché. V Záhrebe hlásia vypredaný štadión (35 000, pozn. red.). Z Trnavy sa chystá vycestovať zhruba tisícka priaznivcov.

„Ťažko hodnotiť. Doma sme nastúpili dvakrát, vždy to bolo iné. Vo štvrtok budeme hrať v ďaleko náročnejšom prostredí. Skupina je ale vyrovnaná, ktokoľvek môže postúpiť. Chceme sa prezentovať čo najlepšími výkonmi. Neprepadnúť po žiadnej stránke. V troch dueloch sme podali kvalitné výkony. Pobijeme sa o ďalšie body. Uvidíme, čo z toho bude,“ uzavrel tréner Radoslav Látal.

Stretnutie s Dinamom má výkop o 21.00 hod. Hrá sa na štadióne Maksimir.

aktuálne na spartak.sk