Hladík: Hrozili hlavne po štandardkách, na Širak musíme dobre zregenerovať, chceme postúpiť

Hladík: Hrozili hlavne po štandardkách, na Širak musíme dobre zregenerovať, chceme postúpiť

V úvodnom zápase sezóny 2016/2017 dostalo od trénera Miroslava Karhana na ihrisku v Podbrezovej šancu ukázať sa viacero nových tvárí. Jednou z nich bol aj debutant Ivan Hladík.

23-ročný stopér, ktorý do trnavského Spartaka prestúpil zo Senice, odohral v Zelpo aréne plnú deväťdesiatminútovú porciu. Na trávniku odviedol kus dobrej roboty, v hlavičkových súbojoch bol dominantný. V zápase videl žltú kartu.

„V prvom rade som vďačný za šancu, ktorú som dostal. Tréner nechal oddychovať gro hráčov, ktorí budú bojovať vo štvrtok o postup. Snažil som sa odovzdať maximum. Mám ešte veľa čo zlepšovať. Myslím si, že sme nesklamali. Práve naopak, ukázali sme, že sa chceme o miesto v zostave určite pobiť. Zápas bol celkom v pohode,“ hovorí mladý stopér.

Ivan Hladík sa v úvodnom dejstve musel mať na pozore hlavne pri šanciach Peševskeho a Rendlu. Jakubech si s oboma pokusmi výborne poradil.

„Bol to prvý zápas sezóny, nevedeli sme, čo čakať, viac-menej sme sa oťukávali. Ich silnou stránkou sú štandardky, síce si vypracovali aj niekoľko ďalších náznakov po nakopnutých loptách, no zo štandardiek hrozili najviac,“ objasnil Hladík.

Na začiatku druhého polčasu udreli domáci železiari zásluhou Viazanka. Spartak nezvesil hlavy, bojoval ďalej a odmenou mu bol, o sedem minút neskôr, vyrovnávajúci gól z kopačky Tambeho. Nechytateľnou bombou pod brvno nedal Kamerunčan Kuciakovi žiadnu šancu.

„Veľká škoda, že sme dostali tak rýchlo gól. Prišiel tam center, ktorý sme nedokázali ubrániť. Pozitívne je, že sme sa ihneď dokázali do zápasu vrátiť. Následne sme chceli vyhrať, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo,“ uviedol vysoký stopér.

Do konca zápasu sa stav stretnutia nezmenil. Počas celého duelu mali andeli prakticky domácu podporu, keďže cestu do Podbrezovej meralo viac ako 150 fanúšikov, ktorí vytvorili výbornú kulisu.

„Remíza je zaslúžená pre oba celky. Vypracovali si šance oni a rovnako aj my. Fanúšikovia boli skvelí, treba sa im poďakovať, že prišli v takom množstve. Výsledkami a hlavne predvedenou hrou sa im chceme odvďačiť za to, že za nami cestujú,“ hovorí s úsmevom na tvári Ivan Hladík.

Najbližší duel odohrajú zverenci Miroslava Karhana už tento štvrtok 21.7. Na domácom Štadióne Antona Malatinského ich čaká odveta druhého predkola Európskej ligy s arménskym FC Širak Gyumri. Prvý zápas sa skončil remízou 1:1.

„Treba rýchlo zregenerovať a dobre sa pripraviť. Arménci budú hrať to isté, čo doma. Vychádzajú zo zabezpečenej obrany, nakopávajú dlhé lopty po čiare, po ktorých nasleduje ihneď center do pokutového územia. Keď sme im ponúkli priestor, vedeli hrať futbal. Musíme im dať čo najmenej času na rozohrávku a hlavne ich napádať a vyhrávať súboje. To je dôležité. Určite chceme postúpiť,“ pridal na záver Hladík očakávania od najbližšieho zápasu.

aktuálne na spartak.sk