Tréneri jednotlivých žiackych kategórií hodnotia uplynulú jesennú časť.

U15
Priebežné poradie po jesennej časti: 3. miesto.
Hodnotenie trénera:
"Úvod novej sezóny nebol podľa našich predstav, a tak sme neboli spokojní. Mali sme veľmi kolísavú výkonnosť a vedeli sme, že hráči dokážu viac. Postupne sme sa zlepšovali a naše výkony gradovali od zápasu k zápasu. Teší nás, že najlepšie výkony proti TOP tímom súťaže sme zvládli herne, takticky, ale i mentálne. Odohrali sme veľmi kvalitné domáce zápasy proti Slovanu a Trenčínu a taktiež sme zvládli zápas v Nitre. V týchto troch dueloch si zaslúži pochvalu celé družstvo, pretože hráči pochopili, že pre úspech musí každý z nich urobiť maximum. Teší nás prenos zautomatizovaných herných činností z tréningového procesu priamo do zápasu. Vyskytovali sa tam nacvičené herné kombinácie, sebavedomá hra jeden na jedného a veľmi dôrazne a okamžité odoberanie lopty pri jej strate. Najväčšie herné sklamanie bol jednoznačne výkon družstva v D.Strede, kde sme pôsobili veľmi nekoncentrovane a taktiež stretnutie v Senici, kde sa diali veľmi zvláštne veci. Do jarnej časti chceme zlepšiť efektivitu streľby a byť herne ešte viac dominantnejší, sebavedomejší a dôraznejší."

Plánované zápasy v zimnej príprave:
20.01.2018 MŠK Žilina
28.01.2018 MFK Ružomberok
02.02.2018 Vasas Budapest
04.02.2018 Jupie B. Bystrica
18.02.2018 Matesbrurg
22.02.2018 Bohenmians Praha
04.03.2018 Sigma Olomouc

U14
Priebežné poradie po jesennej časti: 5. miesto.
Hodnotenie trénera:
"V úvodných zápasoch sa hráči ešte zoznamovali s priestorom, lebo prechod z malého na veľké ihrisko je z môjho pohľadu veľký skok, keďže v kategórii mladších žiakov sa ešte hralo na dve ihriská, súbežne v rozostavení 7 proti 7 s hokejovým striedaním. Postupom času sme však zlepšovali herný prejav, kde sa hráči snažili v každom stretnutí prenášať herné činnosti z tréningového procesu. V zápasoch sme chceli byť dominantní v držaní lopty a to sa nám aj darilo okrem jedného zápasu s AS Trenčín, kde musíme uznať silu súpera. V zimnej príprave zapracujeme na zakončení a na niektorých detailoch, aby sme boli ešte kvalitnejší. Ak sa nám podarí v najbližšom období posilniť káder a zvýšiť tak konkurenciu na niektorých postoch, verím, že v zápasoch jarnej časti budeme ešte dominantnejší a hlavne efektívnejší v zakončení."

Plánované zápasy v zimnej príprave:
13.01.2018 Inter Bratislava
20.01.2018 MŠK Žilina
28.01.2018 MFK Ružomberok
03.02.2018 Illes Academy
04.02.2018 Jupie B. Bystrica
10.02.2018 Šaľa
13.02.2018 turnaj Lviv (Ukrajina)
22.02.2018 Bohenmians Praha
04.03.2018 Sigma Olomouc

U13
Priebežné poradie po jesennej časti: 3. miesto.
Hodnotenie trénera:
"Po minuloročnej slabšej sezóne a zmene hracieho systému (prechod na veľké ihrisko) sme mali veľké očakávania, ako sa bude vyvíjať aktuálna sezóna. Pozitívom pred sezónou bolo posilnenie hráčskeho kádra, kedy prišlo niekoľko zaujímavých hráčov, ktorí posilnili naše mužstvo. Nedávali sme si žiadne bližšie ciele, chceli sme ísť od zápasu k zápasu a postupne ako sa zvyšoval počet odohraných zápasov v lige sme zisťovali, že hráči napredujú oveľa rýchlejšie ako sme očakávali. Za zmienku stoja najmä zápasy v Skalici, Nitre a Dunajskej Strede, kde sme predviedli najlepšie výkony sezóny. Samozrejme prišli i horšie stretnutia, no tých bolo výrazne menej ako v minulej sezóne. Počas celej jesennej časti sme predvádzali pekný ofenzívny futbal, podčiarknutý i kvalitnou defenzívou. V 13 dueloch sme si dokázali udržať čiste konto až v šiestich. Čo ma trošku mrzí je naša efektivita v zakončení, ktorá bola veľmi nízka. V najbližšom období nás čakajú halové majstrovstvá Slovenska, kde znova tak ako v lige, pôjdeme od zápasu k zápasu, pripravení odovzdať čo najlepší výkon. V rámci zimnej prípravy je našim cieľom konfrontácia s kvalitnými súpermi zo Slovenska a zahraničia, pretože len kvalitní súperi nás môžu posúvať vpred. Ďalej to bude doplnenie hráčskeho kádra na niektoré hráčske funkcie, aby sme zabezpečili výraznejšiu konkurenciu v mužstve."

Plánované zápasy v zimnej príprave:
21.01.2018 Jupie B. Bystrica
27.01.2018 Ružomberok
02.02.2018 Vasas Budapešť
04.02.2018 Baník Ostrava
18.02.2018 Skalica
25.02.2018 Slovácko

U12
Priebežné poradie po jesennej časti: 4. miesto.
Hodnotenie trénera:
"Po vydarenej letnej príprave sme chceli hernými výkonmi nadviazať aj v ligových zápasoch, čo sa nám podarilo. V trinástich súbojoch sme iba v troch prehrali, no dôležitejším ukazovateľom bolo, že sme vo väčšine z nich herne dominovali. Snažili sme sa hrať útočne, priamočiaro a vo vysokom tempe s množstvom kolmých prihrávok, ale zároveň s veľkým rizikom v obrane. S jesennou časťou môžeme byť spokojní. Momentálna kvalitatívna úroveň hráčov sa prejavila v každom jednom zápase vrátane zápasov z letného prípravného obdobia. V tréningovom procese počas zimného obdobia sa budeme snažiť pokračovať tak, aby sa hráči postupne zlepšovali vo všetkých herných činnostiach. Tiež sa budeme snažiť o doplnenie kádra novými, kvalitnejšími hráčmi."

Plánované zápasy v zimnej príprave:
21.01.2018 Jupie B. Bystrica
27.01.2018 Ružomberok
04.02.2018 Baník Ostrava
18.02.2018 Skalica
25.02.2018 Slovácko

W15 (žiačky)
Priebežné poradie po jesennej časti: 3. miesto.
Hodnotenie trénera:
"Do sezóny sme vstupovali bez výraznejšej obmeny hráčskeho kádra a tím sme doplnili iba tromi novými hráčkami. Začiatok prípravy sme absolvovali na sústredení v Slovinsku, kde sme odohrali štyri kvalitné prípravné zápasy proti súperkám vyšších vekových kategórií. Na sústredení sa upevnil kolektív a hráčky získali novú motiváciu do tréningového procesu a súťažných zápasov. Chuť, radosť a súťaživosť boli hnacím motorom počas celej jesene. Do každého zápasu sme vstupovali sebavedomo, s cieľom zvíťaziť a byť lepší ako súper. Zvíťaziť sa nám nakoniec nepodarilo iba dvakrát, boli to však vyrovnané súboje, v ktorých rozhodovala efektivita pri premieňaní gólových príležitostí. Oproti minulej sezóne sa hráčky zlepšili vo všetkých herných činnostiach, avšak problémom bola už vyššie spomenutá nízka efektivita pri zakončovaní. Hrali sme dôraznejšie a sebavedomejšie. Snažili sme sa vždy o konštruktívnu a kombinačnú hru, podporenú rýchlym prechodom do útoku, hlavne v krídelných priestoroch. Pozitívom je, že v každom zápase sme si dokázali vypracovať veľa gólových príležitostí. Negatívom je ich premieňanie, čo sa vzhľadom na veľkú hernú prevahu v niektorých zápasoch prejavilo veľmi nízkym počtom strelených gólov. Prioritou pre kategóriu žiačok naďalej zostáva príprava dievčat na prechod do kategórie junioriek a žien a to vytvorením prostredia podporujúceho motiváciu na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa, aby sa dievčatá futbalom bavili a mali radosť z tejto krásnej hry."

Plánované zápasy v zimnej príprave:
január 2018 Halová sezóna mládeže SFZ
17.02.2018 AS Trenčín
17.02.2018 Partizán Bardejov