Výborné a spoľahlivé výkony legionára z Ukrajiny v drese juniorky si na jeseň všimli i samotní zástupcovia tretej ligy Západ. Iľja Čeredničenko sa vďaka tomu ocitol v najlepšej jedenástke roka.

Vyhlásenie sa konalo 8. marca v priestoroch hotela ViOn v Zlatých Moravciach. Dvadsaťdvaročný krídelník odohral za juniorku 884 minút. Z presného zásahu sa tešil osemkrát. Aj vďaka jeho gólom dosiahli zverenci Vladimíra Ekhardta šiestu priečku.

"Chcem sa poďakovať Spartaku Trnava a všetkým mojim spoluhráčom z juniorky. Bez nich by som sa v najlepšej jedenástke určite neobjavil. Vnímam to ako výbornú motiváciu i naďalej tvrdo pracovať. Priznám sa, že som to nečakal a ani netušil, že niečo takéto sa vyhlasuje," povedal s úsmevom na tvári spokojný Čeredničenko.

Spoločnosť mu robil jeho brat, ktorý ho neustále podporuje. Juniori štartujú jarnú časť tretej ligy už túto nedeľu, keď sa predstavia proti Borčiciam.

Najlepšia jedenástka roka 2017 tretej ligy Západ:
Bačík - Štefánek, Častulín, Ešek, Gajdošík, Barčík, Jakúbek, Obert, Detko, Kočiš, ČEREDNIČENKO
Tréner: Peter Jakuš a Tibor Meszlényi (in memoriam, pozn. red.)
Rozhodca: Tibor Santa
Asistent rozhodcu: Matúš Farkaš
Najlepšia hráčka: Katarína Košlábová (FC Nitra)

Najviac hráčov vybrali z Dubnice (troch, pozn. red.), ktorá skončila o bod za vedúcimi Borčicami. Zaujímavosťou je, že do najlepšej jedenástky sa dostal tiež Martin Kočiš, ktorý trénuje spartakovskú prípravku U8. V drese Galanty nastrieľal päť gólov.