Ivan Hladík: Je to pre mňa obrovská výzva, teším sa na Európsku ligu

Ivan Hladík: Je to pre mňa obrovská výzva, teším sa na Európsku ligu

Druhá letná posila Spartaka Trnava je pre viacerých možno neznámou, no o to viac je pripravený zabojova a dokáza, že si červeno-čírny dres zaslúži. Ivan Hladík sa pomaličky zabýva v malom Ríme.

Do tréningového kolotoča sa zapojil po piatich týždňoch, počas ktorých si liečil natrhnutý priahovač.

„Tréningové jednotky sú síce náročné, ale vežmi dobré. Beháme a naberáme kondíciu, z ktorej budeme aži v lige i Európe. Vrátil som sa po zranení, takže potrebujem čo najviac pracova a takéto tréningy mi môžu pomôc,“ hovorí 195 cm vysoký stopér.

V Senici strávil s prestávkami takmer šes sezón. Za ten čas sa na ihrisku objavil v dvadsiatich zápasoch. Výraznejší rukopis zanechal až v uplynulej sezóne.

„Nakožko som sa dokázal presadi v ligovom futbale a prepracova do základnej zostavy Senice, beriem túto sezónu za moju najvydarenejšiu v kariére,“ usmieval sa Hladík.

Spartak Trnava je pre väčšinu hráčov neodolatežnou výzvou a inak to nie je ani v prípade 23-ročného Hladíka.

„Presne tak! Nielenže je to pre mňa výzva, ale aj obrovská čes, že môžem by v klube ako je Spartak. Určite tu bude väčší tlak ako v Senici, ale som na to pripravený. Chcem zabojova a pomôc mužstvu,“ uviedol vysoký stopér.

Vďaka svojim výškovým parametrom môže Spartaku výrazne pomôc pri stálych problémoch pri štandardných situáciách.

„(Úsmev). Som na to pripravený. Budem sa snaži vyhra každý osobný súboj. Chcem čo najviac pracova na sebe, aby som bol v tomto smere ešte lepší,“ hovorí odhodlane Ivan Hladík.

V malom Ríme si už našiel dom, v ktorom počas pôsobenia v Spartaku bude býva.

„Prenajal som si menší domček. Teší sa aj priatežka Zuzka, ktorá je zo Smoleníc a študuje v Trnave. Často ma navštevuje, za čo som rád, aspoň nie som sám a môžeme by spolu,“ hovorí spokojne Hladík.

Mladý stopér sa už nevie dočka začiatku sezóny.

„Vežmi sa teším, aj na Európsku ligu. Bude to pre mňa opä nová skúsenos. S mužstvom urobíme všetko pre to, aby sme postúpili čo najďalej a v lige hrali o čo najvyššie priečky,“ povedala na záver nová posila.

aktuálne na spartak.sk