Ivan Hladík si pre trest nezahrá ďalšie dva zápasy

Ivan Hladík si pre trest nezahrá ďalšie dva zápasy

Dvadsaťštyriročný stopér Spartaka Trnava dostal dodatočný trest po stretnutí so Zlatými Moracami, v ktorom videl červenú kartu.


Ivan Hladík sa predčasne porúčal pod sprchy už v 33. minúte, keď ho rozhodca Somoláni okamžite vylúčil za faul na Michala Pintéra. Ako uvádza Disciplinárna komisia SFZ, trojzápasový trest dostal Hladík za "surovú hru - kopnutie súpera v súboji o loptu nadmernou silou."

“V prvom rade ma mrzí, že som v danom zápase oslabil mužstvo, keďže sme hrali v početnej výhode. Taktiež ma mrzí trest pre nasledujúce dve stretnutia, aj keď je tu možnosť skrátenia jeho dĺžky. Čo sa týka zákroku, v súboji o loptu sme išli obaja do sklzu, bol som tam neskôr, hráča som trafil, no nie plnou silou. Keby áno, nepostavil by sa ihneď na nohy a nedohral zvyšok zápasu. Som typ hráča, ktorý ide do všetkého naplno, inak tomu nebolo ani v tomto prípade. S odstupom času som si uvedomil, že ten súboj bol zbytočný, nakoľko sa stal na súperovej polovici a neriešil vôbec nič. Žiaľ, v danej sekunde som na niečo také nemyslel. Ide o prvú červenú kartu v mojej kariére, musím sa z toho poučiť, aby sa niečo podobné v budúcnosti nezopakovalo,” uviedol Hladík.

Faul spartakovského stopéra si môžete pozrieť na videu v čase od 1:00. http://fcspartak.tv/v542-fortuna-liga-22-kolo-fc-v...


Trénerovi Karhanovi tak bude chýbať v stretnutiach proti Dunajskej Strede (19.3.) a Ružomberku (2.4.). Okrem neho nemôže štyridsaťročný kormidelník počítať ani so službami zimnej posily Kerlona, ktorý je zranený. Spolu s ním maróduje i Ivan Schranz a v súboji proti Šamorínu si Andrej Kadlec odniesol svalový šrám. Andelov najbližšie čaká v nedeľu výjazd na horúcu pôdu Dunajskej Stredy. Výkop je naplánovaný o 15.20 hod. Lístky si môžete kúpiť z rúk koordinátora pre styk s fanúšikmi Branislava Fišeru priamo pred vstupom do sektora hostí. Vstupenky stoja 6 eur.

aktuálne na spartak.sk