Jakubech: Pred zápasom sme mali rozcvičku a tú žrď som dával na miesto

Jakubech: Pred zápasom sme mali rozcvičku a tú žrď som dával na miesto

Nebol to vydarený zápas, napriek tomu dokázali spartakovci, s prispením šťastia, vybojovať všetky tri body. V jedenástom kole privítali na domácom štadióne hráčov ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Strelecký účet v červeno-čírnom drese si otvoril Ivan Hladík. K súboju sme sa vrátili pohľadom Adama Jakubecha a Ivana Hladíka.


Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Viac ako tritisíc prítomných divákov videlo prvý strelecký pokus až v dvadsiatej minúte stretnutia. Spoza šestnástky pálil tesne vedľa Sloboda. Na strane hostí bola snaha ešte chudobnejšia. Ani raz neohrozili Jakubecha. Orávikov priamy kop tesne pred odchodom do kabín mieril na tribúnu.

"Veľa práce som veru nemal, počas celého duelu sme dobýjali bránu súpera a snažili sa streliť gól. Bohužiaľ, nedarilo sa nám to a vytrápili sme sa. Hra nebola ideálna, ale máme tri body," uviedol po zápase Adam Jakubech.

Spartakovci držali od úvodných minút loptu na svojich kopačkách, no ich hru zdobilo veľké množstvo nepresností a finálna fáza neprichádzala. Zverenci Petra Gergelyho čakali na chyby a vyrážali do protiútokov, ktoré sa, väčšinou, končili na polovici ihriska.

"Ťažko niečo hodnotiť po takomto výkone. Jediné pozitívum je víťazstvo a tri body. Súper sa zatvoril pred šestnástkou, hrali na protiútoky. Ťažko sa nám niečo vymýšľalo, museli sme nakopávať lopty a všetky končili mimo," krútil hlavou Ivan Hladík.

Do druhého dejstva urobil tréner Karhan dve zmeny. Na ihrisko poslal Bališa s Dubcom. Bol to jasný impulz pre ofenzívu. Najväčšiu gólovú šancu si však vypracoval súper. Po hodine hry sa Válovčan rútil sám na Jakubecha, no trafil iba ľavú žrď a z dorážky mieril mimo.

"Lopty som sa ani nedotkol, žrď to vyriešila za mňa. Pred zápasom sme mali rozcvičku a spolu s trávnikárom a Denisom Horníkom som tú žrď dával na miesto. Mal som šťastie, asi mi to vrátila," smial sa po zápase Jakubech.

Po tejto „klinickej smrti“ boli andeli aktívnejší, no šance stále neprichádzali. V závere vrhli všetko do útoku a v nadstavenom čase sa dočkali gólu. Erik Jirka hodil dlhý aut, Dubec predĺžil za seba a Hladík dopravil loptu do siete.

"Teším sa, že som skóroval, ale dôležitejšie je, že sme vyhrali. Sú to vybojované tri body. Sme si vedomí, že výkon nebol ideálny, musíme to zlomiť. V najbližšom zápase opäť začať jazdiť, bojovať a zjednodušiť predvedenú hru," zdôraznil autor víťazného gólu.

Okrem troch bodov si za duel zaslúži plusový bod defenzíva, ktorá hrala kompaktne a často podporovala ofenzívu. Brankár Adam Jakubech si udržal štvrté čisté konto v tejto sezóne.

"Takéto zápasy sú pre brankára najhoršie, nebol som v permanencii. Našťastie sme neinkasovali. Ofenzívu si nedovolím hodnotiť, ale myslím si, že proti Zlatým Moravciam by sme sa mali vedieť presadiť," reagoval Jakubech.

Napriek zlému výkonu sa tri body rátajú. Za posledných päť sezón nemali červeno-čírni po prvej tretine ligového ročníka na konte viac bodov. Aktuálne majú sedemnásť a usadili sa na piatej priečke.

"Mohlo to by aj lepšie, veľa bodov sme stratili remízami. Verím, že sa odrazíme a v tabuľke pôjdeme vyššie," zaželal si na záver Hladík.

Po reprezentačnej prestávke privíta Spartak 15.10. Podbrezovú.

Foto: Juraj Cisár

aktuálne na spartak.sk