Jakubech s Jirkom pomohli dvadsiatke k presvedčivému víťazstvu

Jakubech s Jirkom pomohli dvadsiatke k presvedčivému víťazstvu

Tréner Pavel Hapal si na poslednú previerku pred kvalifikáciou o postup na ME 2019 opäť nominoval aj dvojicu hráčov Spartaka Trnava. V bráne sa predstavil Adam Jakubech a v útoku Erik Jirka. Obaja nesklamali. Svojou šikovnosťou pomohli reprezentácii do dvadsať rokov k vysokému víťazstvu.

Novotvoriaci sa tím do 21 rokov sa pod vedením Pavla Hapala predstavil na vynovenom štadióne vo Zvolene, kde privítal rovesníkov z Maďarska. Sokolíci rozhodli o svojom triumfe už v prvom dejstve, v ktorom sa presadil najprv Polievka a tesne pred odchodom do kabín aj Štefanec.

"So zápasom môžeme byť spokojní. Vyhrali sme 4:0, súper si nevypracoval extra príležitosť, možno jednu v prvom polčase, takže aj z tohto hľadiska je to pre nás pozitívne. Tešíme sa z víťazstva a naštartovania pred samotnou kvalifikáciou," uviedol po zápase v dobrej nálade brankár Adam Jakubech.

Dvadsaťročná jednotka trnavského Spartaka si výbornú formu preniesla aj do reprezentácie. Medzi tri žrde sa postavil od úvodu stretnutia. Tréner Hapal ho po hodine hry nahradil Greifom. Adam si udržal čisté konto, ku ktorému pridal v 39. minúte výborný, reflexívny zákrok pri zakončení Makraia.

"Zápas som si užil, až na jednu malú chybičku, keď som skoro vysunul súpera. Ako som však povedal, môžeme byť spokojní, pred začiatkom kvalifikácie sme sa dobre naladili," pokračoval s úsmevom na tvári Jakubech.

Ani po zmene strán mladíci nepoľavili, vďaka čomu pridali ďalšie dva presné zásahy. V šesťdesiatej minúte nastúpil na ihrisko Erik Jirka a o trinásť minút sa mu po rýchlo protiútoku podarilo navýšiť skóre o tri góly. Konečný rezultát uzatváral v 75. minúte Balaj.

"Tréner ma posielal na ihrisko s tým, aby som si zahral, ukázal sa a strelil aj gól. Som rád, že sa mi to podarilo. Maďari sú náš rival, podobne ako Česi. Predviedli sme pekný futbal, súperovi nedovolili rozohrať, neustále napádali a získavali lopty. Prinieslo to vytúžené ovocie," povedal po zápase Jirka.

Reprezentanti sa stretli v nedeľu, resp. pondelok, keďže niektorí futbalisti si plnili ešte klubové povinnosti. Po príchode všetkých panovala na zraze výborná atmosféra. Aj to je dôkaz, že sa pred ďalším kvalifikačným cyklom tvorí silný kolektív, čo potvrdil Erik Jirka.

"Vždy sa cítim výborne, keď hrám za reprezentáciu. Je to najcennejší dres, odmalička som po ňom túžil. Teraz to mám a je len na mne, aby som si ho udržal. Sme veľmi dobrý kolektív," dodal na záver rýchlonohý krídelník.

Nový celok vstúpi do kvalifikácie o postup na ME 2019 (Taliansko, pozn. red.) v septembri, keď ich čaká výjazd do Estónska. Okrem toho si zmerajú v druhej skupine sily aj s Islandom, Albánskom a favorizovaným Španielsko.

Slovensko 20 – Maďarsko 20 4:0 (2:0)

Góly: 21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj.
Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, D. Hrčka - 623 divákov.
Slovensko 20: Jakubech (60. Greif) – Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko – Grič, Káčer (73. Mráz), Štefanec (46. Fábry) -– Čmelík (73. Pinte), Tupta (46. Balaj), Polievka (60. Jirka).


Foto: Miroslav Ledecký

aktuálne na spartak.sk