Ján Vlasko pritvrdil, zlým mužom ale neplánuje byť

Ján Vlasko pritvrdil, zlým mužom ale neplánuje byť

Vyzerá to tak, že obsadenie postu tvorivého záložníka, ktorý Spartak Trnava trápil počas jesennej časti, tréneri cez zimnú pauzu vyriešili. A podarilo sa to najideálnejšie, ako mohlo - z vlastných zdrojov. Stredopoliar Ján Vlasko sa pred štartom ligy dostáva skutočne do veľmi dobrej formy. S dvadsaťštyriročným futbalistom sme debatovali na rôzne témy. Priblížil aj dôvod, prečo minulý týždeň prespal jednu noc v trnavskej nemocnici.


Obzrime sa ešte v krátkosti za piatkovým duelom proti poľskej Cracovii Krakov. Ako ho vnímate?
- Myslím si, že sme boli oveľa lepším mužstvom. Súper kombinoval len na vlastnej polovici, k našej bránke sa dostal len sporadicky. Keby sme im pobrali ešte viac lôpt, verím, že strelíme aj ďalšie góly.


Graduje forma tímu s blížiacou sa termínom ligového výkopu?
- Zohrávame sa, vidno to aj na ihrisku, vieme ako máme hrať. Snažíme sa o kombinačný futbal. Proti Cracovii nám to vychádzalo, ale vo finálnej fáze nám chýbal väčší pokoj, aby sme pridali viaceré strelecké zásahy.


Vyzerá to, že tréner sa o vás bude i naďalej opierať v úlohe kreatívneho stredopoliara. Cítite dôveru?
- Máme zdvojené posty, každý môže za každého naskočiť. Či budem hrať ja alebo niekto iný, to už je na trénerovi. Snažím sa však hrať čo najlepšie, aby som ukázal, že si miesto v základnej jedenástke zaslúžim. Platí ale, že každý je nahraditeľný, takisto aj ja.


V prípravných zápasoch ste v súbojoch riadne pritvrdili. Pocítili to viacerí súperi. Nezačali si vás ešte spoluhráči doberať, že ste sa stali "zlým mužom kabíny"?
- Mal som v príprave zopár ostrejších zákrokov, to je pravda, ale vždy z niečoho vyústili. Aj proti Cracovii som mal tvrdší stret, ale podľa mňa bol čistý, rozhodca ho neposúdil ako faul. Bola to chyba protivníka, šiel mi hlavou k ramenu. Musel som mu nastaviť telo, prišlo ku kontaktu a dostal na nos. Nešlo ale o úmysel.


!Po minulotýždňovom zápase s Rimavskou Sobotou vás hospitalizovali v nemocnici. Čo sa stalo?
- Cez duel ma bolelo brucho. Keď som išiel neskôr na záchod, mal som do ružova sfarbený moč. Zľakol som sa, čo to je, či som neprechladol na obličky. V nemocnici mi ale dali za 24 hodín asi osem infúzií a prvotné testy iba ukázali, že mám nadmerné množstvo bielkovín a jemný rozpad svalových vlákien. To je ale po záťaži normálne. Na druhý deň už boli výsledky lepšie a prepustili ma domov. Zostali mi však stopy na rukách od vpichov ihiel. Infúzií som dostal požehnane, proti Cracovii som sa cítil nabitý energiou.


V nemocnici vás ešte v prvý večer navštívili Patrik Čarnota a Oliver Augustini. Vraj vám priniesli vitamínovú bombu...
- Cha-cha. To áno! Priniesli mi pizza štangle. Naposledy som jedol pred zápasom ráno o 9.00, oni prišli o 19.00. Bol som už vyčerpaný a hladný, chalani aj týmto príjemným prezentom ukázali, že sme dobrý kolektív.


Takže navrátilca Patrika Čarnotu ste už opäť zobrali medzi seba do partie?
- Samozrejme, do našej partie vždy patril aj v minulosti. Je to dobrý chalan, som rád, že sa vrátil do klubu.


Bude ešte potrebné kontrolné vyšetrenie?
!- Už nie. Odišiel som z nemocnice na vlastnú žiadosť o deň skôr, nakoľko vo večerných hodinách mi už žiadne vyšetrenia nerobili, nechcel som tam zbytočne zostávať. Mal som iba zostať ležať, doma si však oddýchnem lepšie. Po stretnutí s Cracoviou som už moč zafarbený nemal, takže všetko je ok.Turecko si pochvaľuje
Ján Vlasko nechýba vo výprave, ktorá cestovala na herné sústredenie do krajiny polmesiaca. Prostredie v Beleku si pochvaľuje. "V Turecku vládnu v tomto času veľmi príjemné klimatické podmienky, teplota presahuje pätnásť stupňov. Tréningy v tričku a trenírkach sú parádne. Človek si užije aj pohľad na more. Máme k dispozícii výbornú stravu, ubytovanie a na zápasy kvalitných súperov. Ideálne," povedal Vlasko.

aktuálne na spartak.sk