Jirkov pekný narodeninový darček, Vlasko: Doma chceme iba vyhrávať

Jirkov pekný narodeninový darček, Vlasko: Doma chceme iba vyhrávať

Ani vo vloženom deviatom kole andeli nezaváhali. Na domácom Štadióne Antona Malatinského zvládli súboj so Zlatými Moravcami. O troch bodoch rozhodol, po druhý raz po sebe, Erik Jirka. "Streliť gól k narodeninám a k tomu víťazný doma, je skvelé. Mám z toho veľmi dobrý pocit. Určite ma to bude niečo stáť," prezradil autor jediného presného zásahu.

Čerstvý dvadsiatnik, ktorý okrúhle narodeniny oslávil deň pred zápasom, hrá po návrate z reprezentačnej dvadsaťjednotky vo výbornej forme. S Nitrou asistoval na víťazný gól, v Poprade strelil Prešovu oba presné zásahy Spartaka a v stredu večer rozhodol o ďalších troch bodoch i proti Zlatým Moravciam.

"Určite mi to pomohlo. Reprezentujem nielen seba, ale i rodinu a krajinu. Teším sa, že mi dal tréner dôveru. Hrdinom by som sa však nenazval. Podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon, vďaka čomu sa nám podarilo získať tri body," uviedol po zápase so širokým úsmevom na tvári Erik Jirka.

Celkovo ale diváci nevideli okuliahodiaci duel. Pred krásou prevládali skôr chyby na jednej i druhej strane. Spartakovci, našťastie, dokázali dotiahnuť do konca jeden brejk.

"Vypracovali sme si len niekoľko šancí. Šťastie, že sme zužitkovali aspoň jednu. Postavilo nás to na koňa. Tešíme sa, že bol víťazný. Opakujem, je jedno, kto tie góly dáva. Teraz to padá mne, no verím, že sa chytí aj Vakho či Egho s Vlaskom," pokračoval Jirka.

Po zmene strán mohol pridať druhý gól Egho, po umnej prihrávke Vakha mieril iba do brvna. Takmer tritisíc divákov videlo futbal medzi šestnástkami. Hostia zo Zlatých Moraviec vyslali na Vantrubu jediný pokus, krátko po hodine hry to strelou z diaľky skúšal Záhumenský.

"Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Tréner Jarábek dokázal svojich hráčov namotivovať. Prvý polčas bol v našej réžii, v druhom sme to nechali otvorené, chceli streliť druhý, upokojujúci presný zásah čo najskôr. Hralo sa ale viac z jednej strany na druhú," pridal pohľad Ján Vlasko.

Čiernou škvrnou súboja bolo nepríjemné zranenie pravého obrancu Andreja Kadleca. Nešťastne ho kopačkou trafil protihráč do nohy a urobil mu, zhruba desať centimetrovú, tržnú ranu. Chýbať bude asi dva týždne.

Červeno-čírni dotiahli stretnutie do víťazného konca. V deviatich súbojoch si pripísali sedem víťazstiev. Žiadny tím vo Fortuna lige sa aktuálne takou bilanciou pýšiť nemôže. Doma prehrali iba raz, s rivalom z Bratislavy.

"Chceme vyhrávať všetky zápasy, najmä doma," povedal jasne Vlasko. Mimochodom, odkedy sa vrátil, Trnavčania s ním v zostave nenašli premožiteľa. "Bodaj by to takto pokračovalo i naďalej. Snažím sa odovzdať maximum. Mám ešte deficit, no získať v troch zápasoch deväť bodov, to je super," dodal s úsmevom.

Tri víťazstvá v rade posunuli zverencov Nestora El Maestra na druhú priečku tabuľky. Slovan vedie len vďaka lepšiemu skóre. Obaja majú po 21 bodov. Tretia Nitra má dvojbodové manko.

"Dobre sa na to pozerá. Škoda, že sme zaváhali so Slovanom a Žilinou, pýtala sa aspoň remíza. Možno by to bolo ešte krajšie. Do každého stretnutia ideme s cieľom vyhrať. Koniec koncov, pozeráme sa na seba, nie na tabuľku," uzavrel hodnotenie Erik Jirka.

Spartakovci pokračujú v náročnom programe. Už túto sobotu vycestujú na pôdu Senice. Výkop stretnutia je naplánovaný o 19.00 hod. Lístky v cene 4 eurá sú v predaji vo fanshope. Priaznivci majú k dispozícií celú tribúnu.

aktuálne na spartak.sk