Jubilejné darovanie krvi podporené aj programom na štadióne

Jubilejné darovanie krvi podporené aj programom na štadióne

Úžasná myšlienka sa začala písať pred desiatimi rokmi. Fanúšikovia sa stretávajú štyrikrát do roka, aby darovali najvzácnejšiu tekutinu. Tentoraz išlo o jubilejnú 40. edíciu Červeno-čírnej kvapky krvi Ladislava Kunu.


Už skoro ráno sa začali stretať fanúšikovia bílích andelov v trnavskej nemocnici, aby darovali krv. Dovedna prišlo darovať krv 112 darcov, čo je doterajší absolútny účastnícky rekord. Na transfúzke tradične organizačne zastrešené OZ Bíli Andeli, lepšie povedané pod taktovkou duše akcie Štefana Stefena Horvátha. V zbierke, ktorú zorganizovali fanúšikovia, sa vyzbieralo takmer dvesto eur, z ďalších zdrojov organizátori navýšili sumu na tristo eur. Peniaze putovali hedikepovanému študentovi Milanovi Valáškovi.

Potom sa časť darcov presunula na trnavský Štadión A. Malatinského. Tu pripravili FC Spartak a City Arena ďalší program. Bezplatnú prehliadku štadióna, kde fanúšikovia videli aj priestory, kde sa počas iných prehliadok ľudia nedostanú, následne sa stretli s hráčmi Antonom Slobodom, Jánom Vlaskom a Matúšom Čonkom. Tí ich na záver previedli ich hráčskou kabínou a každému osobne odovzdali lístky na duel s Ružomberkom na miesto, ktoré si sami vybrali.

"Sme veľmi radi, že sme týmto úžasným ľuďom mohli ukázať všetky zákutia štadióna. Bola to jubilejná edícia darovania krvi, tak sme im chceli pripraviť nejaký bonus. Myslím si, že sa to podarilo, fanúšikovia vyzerali nadšene. Určite bolo výborné aj ich priame stretnutie s futbalistami, ktorí im odovzdali lístky a ukázali kabínu. Napokon vyšiel čas aj na neformálne debaty, či fotenie. Dokonca aj s trénerom Nestorom El Maestrom. Jednoducho, bola to super akcia, chceme v podobných pokračovať aj ďalej," povedal hovorca klubu Marek Ondrejka.

Tí darcovia, ktorí si ešte nevyzdvihli lístok na Ružomberok, môžu tak urobiť kedykoľvek vo fanshope až do zápasu. Stačí sa preukázať drobným suvenírom, ktorý obdržali v nemocnici pri darovaní.

aktuálne na spartak.sk