Po dlhej zimnej príprave dnes vstúpia Juniori Spartaka Trnava do jarnej časti Doxxbet ligy, kde ich čaká neľahká úloha, zachrániť pre Spartak druhú ligu. Zverenci Mariána Šarmíra privítajú ŠK Senec, ktorý po novom sťahuje mužský futbal do Gabčíkova.

„Majú nový tím, bol som na zápase so Slovanom, ale tam boli prvýkrát spolu. Hra bola rozháraná, neboli kompaktní, no na to sa nemôžeme pozerať. Súper sa musí prispôsobiť našej hre, keď to dokážeme, bude to pre mňa výzva a veľká výhra,“ uviedol tréner Šarmír.

Prvý zápas bude pre juniorov z psychického hľadiska veľmi dôležitý. Po jeseni im patrí posledná priečka s osemnástimi bodmi. Rovnaký počet má na konte aj súper, ktorý je na predposlednom mieste.

„Dá sa povedať, že sa hrá o šesť bodov. Zápas bude dôležitý aj z toho z hľadiska, aby sme sa odrazili a aby nás nakopol do ďalších bojov,“ hovoril Marián Šarmír.

Andeli v príprave neokúsili príchuť prehry, odohrali deväť zápasov s bilanciou šesť výhier a tri remízy. V generálke na ligu neohúrili výkonom proti Spartaku C/Šúrovce (1:1). Po príprave panuje v kabíne pozitívna nálada.

„Nálada je dobrá. Škoda, že tam nie je jeden pouličný typ, ktorý by pozdvihol zábavu vyššie. Všetko sú tam slušne vychovaní chalani. Najbližšie k tomu má však Boris Bališ,“ dodal.

Boris Bališ: Ťažko radiť, keď polovica hráčov odišla

Talentovaný ofenzívny hráč strávil v drese Senca celú jesennú časť. Aktuálna situácia v kabíne súpera ho mrzí.

„Ťažko radiť s taktikou, keď sa tam vyše polovica mužstva preriedila. Odišla prakticky celá základná zostava. Informácie o tom, akí sú tam futbalisti, nemám. Čo sa týka druhej ligy, majú tam najlepšie podmienky pre futbal. Je smutné, že mesto nepodalo tímu pomocnú ruku. Verím, že sa situácia ustáli,“ povedal Boris Bališ, ktorý napriek všetkému neočakáva ľahký zápas.

„Bude to určite náročný zápas, dostali sme informáciu, že ihrisko je trochu podmočené, očakávame bojovný súboj. Kvalita na našej strane je, ale budeme ju musieť ukázať aj na ihrisku. Keď k zápasu pristúpime ako k väčšine prípravných, určite uspejeme. Nič iné ako víťazstvo neberieme,“ hlásil odhodlane mladý Bališ.

Úvodný jarný súboj sa hrá dnes v Červeníku s výkopom o 14.30 h.