Už túto sobotu (28.5.) sa môžu zverenci Mariána Šarmíra tešiť z vytúženej záchrany v druhej lige. Proti Sencu im na to stačí jeden bod.

Pred sezónou sa to zdalo ako nereálne, no tréner Šarmír si poskladal výborne fungujúci tím, ktorý od prvého zápasu ide za jediným cieľom – záchranou. V nadstavbovej časti skupiny západ neprehrali ani jeden z doterajších ôsmich zápasov. Naposledy sa tešili v Červeníku z víťazstva 1:0 proti Šali. O jediný gól sa postaral Boris Bališ, pre ktorého to bol druhý gól v tejto sezóne.

„Gól ma veľmi potešil. V predchádzajúcich zápasoch som zahadzoval jednu šancu za druhou. Do šancí som už chodil s neistotou, že čo ak nepremením ďalšiu. Našťastie som smolu prelomil. Dúfam, že v sobotu sa mi podarí pridať minimálne jeden ďalší,“ vyjadril sa Bališ na margo jeho streleckej smoly.

Juniori mohli zápas proti Šali rozhodnúť už v prvom polčase, vypracovali si niekoľko šancí, avšak iba jednu premenili a následne trafili dvakrát konštrukciu hosťujúcej brány. Duel dohrávali v desiatich hráčoch.

„Šaľa v prípade výhry živila nádej na záchranu. V zápase nám pomohol rýchly gól, ktorý naklonil misky váh na našu stranu. Zranila sa nám štvorica hráčov, dohrávali sme v desiatich, ale mužstvo ukázalo silu,“ vyzdvihol kolektív a nezlomnosť kabíny hráč s číslom desať na drese.

Vďaka trom bodom a zaváhaniu Dunajskej Lužnej na pôde Banskej Bystrice (1:1) stačí juniorke na istotu záchrany remíza. V tabuľke majú na druhom mieste náskok na Dunajskú Lužnú päť bodov, Nové Mesto nad Váhom stráca dva body.

„V sobotu nám síce stačí bod, ale na remízu určite hrať nejdeme. Chceme zápas vyhrať a na hlavnom štadióne si ho užiť. Senec je jasne vypadávajúcim tímom, ale v konečnom dôsledku to môže byť pre nás nevýhoda, keďže súper príde uvoľnený. Posledný krok býva najťažší, ale necítime žiadny tlak. Sme stopercentne pripravení a ideme vyhrať,“ hovorí namotivovane Boris Bališ.

Proti Sencu to pre červeno-čírnych bude štvrté vzájomné zápolenie v tejto sezóne. Spartak sa dvakrát radoval z víťazstva, v jednom si mužstvá body delili.

„Nehráme proti ním prvý zápas, tréner ich má dobre zmapovaných. Nie je to defenzívne mužstvo, budú hrať otvorene a to by nám mohlo vyhovovať. Diváci sa môžu dočkať viac gólov,“ uviedol Bališ.

Sencu sa príliš v tabuľke o záchranu nedarí. Vyhrali iba jeden zápas proti Šali, pripísali si dve remízy a vo zvyšných ťahali za kratší koniec. Aj preto sú na poslednom mieste s 23 bodmi, na piatu Šaľu strácajú priepastných sedem bodov.

„Napriek tomu si nemôžeme dovoliť súpera podceniť. Je pravda, že sme neprehrali osem zápasov v rade, ale jedným zaváhaním sa to môže skončiť veľmi zle. Do Banskej Bystrice chcem ísť uvoľnení a užiť si posledný zápas. Nálada v kabíne je najlepšia aká kedy bola. Všetko nasvedčuje tomu, že to zvládneme,“ usmieval sa Bališ.

Odmenou za skvelé jarné výkony je pre juniorov možnosť odohrať posledný domáci zápas na hlavnom Štadióne Antona Malatinského.

„Každý sa teší na skvelé a veľké ihrisko. Všetko by nám malo vyhovovať, aj keď na druhej strane to niekomu môže zväzovať nohy. Tešíme sa a veríme, že po zápase budeme oslavovať,“ povedal na záver Boris Bališ.

Vstupenky na tento duel si môžete kúpiť v kamennej pokladni (Športová ul.) na Štadióne Antona Malatinského v deň zápasu od 15.30 hod. Ceny sú rovnaké ako v Červeníku: 2,50 € dospelí, 1 € deti a dôchodcovia. Permanentky, rovnako ako pre každý zápas juniorov, neplatia. Pre fanúšikov bude otvorená západná tribúna zo Športovej ulice. Výkop zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.