Zverenci Mariána Šarmíra odštartujú cez víkend dlhú cestu za barážou o zotrvanie v druhej lige. V sobotu privítajú “doma” v Červeníku Martin.

Martinčania bodovali naplno naposledy v októbri, keď na domácej pôde porazili Svätý Jur. V nasledujúcich deviatich dueloch získali len jeden bod, proti juniorom Spartaka Trnava.

"S chalanmi sme sa rozprávali, vieme, čo môžeme od súpera očakávať. Prídu hrať zatiahnuto, s kombináciami po krajoch. Musíme dodržiavať ale náš systém. Sme pripravení," hlási stopér Ivan Cíferský.

Trnavskej juniorke ušlo šieste miesto, ktoré zaručovalo priamu záchranu, pomedzi prsty. V poslednom kole pred rozdelením tabuľky síce andeli porazili Nitru, ale ich osud malo v rukách Pohronie, ktoré si poradilo s Banskou Bystricou.

"Mrzí nás to, ale taký je futbal. Nálada nie je zlá, v kabíne sme dobrá partia. V zápasoch je to však iné, keďže sme doplnení o hráčov hlavného mužstva. Nemyslím to v zlom, na to je juniorka. Na tréningoch si celý týždeň pilujeme systém, ktorý sa do zápasu nedá preniesť, pretože hráme štyria alebo piati," uviedol ďalej možné príčiny zlyhania Cíferský.

Zverenci Mariána Šarmíra sa do baráže prebojujú len v prípade, keď vyhrajú skupinu o záchranu. Aktuálne sú na prvom mieste, keď majú tri body k dobru na Nové Mesto nad Váhom.

"Bude dôležité bodovať v každom zápase. Čaká na nás desať súbojov. Motiváciu, samozrejme, máme. Chceme pre juniorku udržať druhú ligu," povedal na záver skúsený stopér, ktorý sa do Spartaka vrátil z Táborska.

Stretnutie proti Martinu má v sobotu v Červeníku výkop o 16.00 hod.