Zverenci trénera Mariána Šarmíra sa v utorok 21.6. stretli na úvodnom zraze na ihrisku trnavskej Slávie o druhej hodine poobede. Medzi novicmi sa v červeno-čírnych farbách objavilo viacero navrátilcov.

Po výborných výsledkoch v jarnej časti DOXXbet ligy, v ktorej sa juniori zachránili, opustila káder štvorica hráčov – Roman Častulín, Jaroslav Repa, Christian Steinhübel a Dominik Ujlaky. Stále to nie je konečný počet.

Tréner Šarmír mal na úvodnom zraze k dispozícii 27 hráčov. Z nich sa postupne vykryštalizuje šestnásť, ktorí sa predstavia v druhej lige.

„Ako býva zvykom, v úvode je vždy na zraze strašne veľa hráčov, ktorí sa časom vyselektujú. Máme dostatok času na to, aby sme každého odskúšali a vybrali to najlepšie čo tu je,“ uviedol tréner Šarmír.

Novicmi v tíme, ktorí podpísali s juniorkou zmluvu, sú Karim Guemasche zo Šale, Denis Nemček zo Senice a Filip Tomovič. Do malého Ríma sa vracia z českého Třínca.

„Vybavuje sa mi viacero spomienok. Veľmi sa teším na Spartak a bývalých spoluhráčov. V Česku som mal menšie zdravotné problémy, následne som nedostával príležitosť v zostave. Tréner Šarmír ma oslovil a neváhal som. Rád by som zabojoval o šancu v áčku, aj keď viem, že je to náročné. Budem rád, keď sa mi bude dariť,“ hovorí Filip Tomovič.

Okrem spomínanej dvojice sa na prvom tréningu objavili Erik Ujlaky či Martin Tóth, ktorý by mal počas sezóny vystupovať v kabíne ako líder. Stálym členom juniorky by sa malo stať jarné prekvapenie Dušan Dzíbela.

„Zišla sa tu dobrá partia, z čoho sa teším. Zatiaľ je všetko super. Ak nepríde ponuka z Manchestru United, určite zostanem (smiech). Ja som rád, že sa mi po mojom príchode na jar darilo a mohol som pomôcť chalanom k záchrane,“ uviedol dobre naladený Dušan Dzíbela.

Šťastie prišli k andelom vyskúšať Róbert Tóth, Ladislav Szocs, Ryan Hamaza, Marin Čačič, Alan Vukovič, Zakari Souleymane a Emmanuel Traore. S mužstvom trénovala aj šestica dorastencov- Daniel Kozmel, Ján Lošonský, Jozef Polak, Sebastian Čapkovič, Erik Šarmír a Matúš Pavlovčík. V priebehu najbližších dvoch týždňov sa tréner Šarmír rozhodne, kto bude s juniormi pokračovať.

„Stále platí, že juniorka slúži áčku, nie opačne. Chcem pracovať s mladými, talentovanými hráčmi, ktorí sa v prvom rade musia presadiť v juniorke. Príkladom sú Deket a Yao, ktorí po výbornej sezóne dostali šancu pracovať s hlavným mužstvom,“ vyjadril sa Marián Šarmír.

Vyšší počet skúšaných hráčov je spôsobený najmä modelom druhej ligy. Na jeseň čaká spartakovcov opäť ťažký boj o vyššie priečky.

„Robíme všetko pre to, aby sa nám do jesennej časti podarilo poskladať čo najkvalitnejší káder. Cieľom zostáva skončiť do šiesteho miesta. Keď sa nám to podarí, môžeme dávať šancu našim odchovancom. Nehrali by sme pod tlakom, že sa musíme zachrániť,“ dodal Šarmír na margo širokého kádra.

Šarmírovcov čaká aj jedno herné sústredenie. Od 3.7. - 8.7. vycestujú do Belej, kde budú ubytovaní, rovnako ako áčko, v hoteli Bránica.

„Chcel by som tam vycestovať s dvadsiatimi hráčmi. Z nich budú musieť na záver káder opustiť ďalší štyria. Na sústredenie vycestujeme na podnet pána majiteľa. Do Belej hlavne pre pozitívne ohlasy hráčov áčka,“ objasnil herné sústredenie Marián Šarmír.

V rámci letnej prípravy odohrajú juniori šesť prípravných zápasov. Domáce sa budú hrať v Sládkovičove, vo Veľkých Úľanoch a niekoľko duelov aj v Dolnej Krupej.

Hráči v letnej príprave:
Martin Tóth, Denis Nemček, Karim Guemasche, Filip Tomovič, Erik Ujlaky, Róbert Richnák, Dušan Dzíbela, Miroslav Hrebík, Oliver Janso, Boris Bališ, Daniel Dubec, Zarija Gojkovič, Sinan Medgyes, Boris Juhás, Daniel Kozmel, Ján Lošonský, Jozef Polák, Sebastian Čapkovič, Erik Šarmír, Matúš Pavlovčík, Róbert Tóth, Ladislav Szocs, Ryan Hamaza, Marin Čačič, Alan Vukovič, Zakari Souleymane, Emmanuel Traore

Plán letnej prípravy:
21.6. – začiatok letnej prípravy
3.7. – 5.7. – sústredenie v Belej pri Terchovej, hotel Bránica
6.7. – prípravný zápas proti Liptovskému Mikulášu (v rámci sústredenia)
9.7. – prípravný zápas proti Veľkému Mederu (doma)
13.7. – prípravný zápas proti Dunajskej Strede B (doma)
16.7. – prípravný zápas proti Znojmu (vonku)
19.7. – prípravný zápas proti Tříncu (vonku)
23.7. – prípravný zápas proti Olomoucu B
30.7. – štart DOXXbet ligy
*O miestach a časoch budeme včas informovať