Zverenci Mariána Šarmíra sa v 20. kole DOXXbet ligy predstavili na ihrisku Šale. V prvom polčase nepredviedli obe mužstvá oku lahodiaci futbal. Spartak si vypracoval dve šance, obe sa neskončili gólom. Súper využil jednu vážnejšiu a získal tri body po víťazstve 1:0.

Za juniorov nastúpili aj piati hráči A – tímu – Adam Jakubech, Miloš Nikolič, Babatounde Bello, Emir Halilovič a Matej Oravec. Vo výbornom svetle sa predviedol posledný menovaný, ktorý začal v strede poľa a zápas dohral na stopérskom poste.

Úvodná desaťminútovka priniesla boj medzi šestnástkami. Symbolicky ju, po tom, čo Bello nerozohral presne, hlavičkou uzavrel Herceg do náručia Jakubecha.

V trinástej minúte netrafil loptu Častulín, za obranu sa dostal Mikuš, obišiel Jakubecha, ale Janso v poslednej chvíli odvrátil loptu na roh.

O päť minút neskôr pohrozili aj juniori Spartaka. Babatounde Bello výborne vysunul Yaoa, ale ten namiesto prihrávky volil zakončenie, ktoré mu obranca Šale zblokoval.

V 23. minúte otestoval Bačíkovu pozornosť Bališ, ktorého strela letela tesne nad bránu.

Úvodný polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Domáci tím si vypracoval niekoľko náznakov, z ktorých však nedokázal skórovať. Väčšina jeho striel skončila na telách hráčov Spartaka. V najväčšej šanci sa ocitol Mikuš, no jeho strelu smerujúcu do prázdnej brány dokázal v poslednej chvíli zachrániť Janso. Červeno-čierni sa dostávali do zakončenia sporadicky a hosťujúceho Bačíka príliš v bráne nezamestnali. Strelou z ľavej strany to skúšal Bališ, no mieril nad bránu.

Do druhého dejstva spravil tréner Šarmír jednu zmenu. Na ihrisko poslal na pravé krídlo Jirku, ktorý vystriedal Medgyesa.

Začiatok polčasu zachytili lepšie domáci, ktorí sa v 56. minúte dostal po góle Mikuša do vedenia. Herceg si pripravil v pokutovom území výbornú streleckú pozíciu, položil si na zem dvoch obrancov Trnavy, situáciu riešil prihrávkou Mikušovi a ten z malého vápna vedľa Jakubecha otvoril skóre zápasu – 1:0.

Po hodine hry skúšal vyrovnať svojim typickým zakončením Boris Bališ, loptu si zľava potiahol na hranicu pokutového územia, ale Bačík jeho strelu k žrdi kryl.

V 71. minúte videl v rozmedzí jednej minúty dve žlté karty Cherednychenko. Zraneného Jirku vystriedal Dubec.

O štyri minúty neskôr prišla obrovská príležitosť Trnavy. Striedajúci Dubec potiahol loptu po ľavom krídle, nacentroval do pokutového územia, kde loptu hlavou nadvihol Gojkovič, spracoval si ju Yao, ktorý prihrával pod seba Bellovi, ale ten pálil iba do domáceho hráča.

V deväťdesiatej minúte sa rútil sám na bránu Valachovič, namiesto strely volil prihrávku, ktorú odvrátil výborne vracajúci sa Bello.

Domáci sa v posledných minútach nikam neponáhľali, zväčša odkopávali loptu za polovicu. Juniori Spartaka sa nedokázali dostať k bráne a prehrali 0:1.

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Spartak juniori (0:0)

Góly: 56. Mikuš

Žlté karty: 31. Cisár, 62. Václav – 40. Yao, 42. Hrebík

Červená karta: 71. Cherednychenko

ŠAĽA: Bačík – Lipták, Karim, Mikuš, Cisár – Cherednychenko, Sedlák (C) (90. Ďatko) – Václav, Kastelovič, Petrovský – Herceg (83. Valachovič)

SPARTAK: Jakubech – Hrebík, Častulín (61. Gojkovič), Nikolič, Janso – Babatounde Bello, Oravec, Halilovič – Medgyes (46. Jirka (74. Dubec)), Yao, Bališ (C)

Diváci: 214

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "V prvom polčase podali obe mužstvá veľmi slabý výkon. Pripadal som si, ako keby som na tretej lige. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale toto nie je druholigový futbal z oboch strán. Nie som zástanca nakopávaných lôpt, preferujem kombinačný futbal, ale terén bol taký, aký bol. Kombinovalo sa na ňom veľmi ťažko. Súťaž nie je absolútne doriešená, nechápem, prečo sa hrá tak skoro, trpí sa na kvalite hry. Nebudem sa však vyhovárať, dnes som nespokojný s výkonom môjho mužstva. Útočná fáza bola dnes žalostná."