Po nešťastnej prehre v Nových Zámkoch si chcú zverenci Vladimíra Ekhardta prinavrátiť víťaznú chuť.

Šancu na ňu majú už v nedeľu, keď v deviatom kole III. ligy Západ privítajú v Červeníku Bánovce nad Bebravou. Súpera, ktorý na andelov stráca štyri body a okupuje pätnástu priečku.

"Disponujú s dvomi či tromi skúsenými hráčmi, zvyšok tvoria mladí futbalisti. Niečo podobné máme i my. Samozrejme, že chceme tri body. Čaká nás domáci dvojzápas, môžeme tak odskočiť od spodku tabuľky," uviedol tréner Vladimír Ekhardt.

Juniori by sa tromi bodmi mohli prípadne posunúť do stredu tabuľky. Počas reprezentačnej prestávky budú mať k dispozícii väčšiu pomoc z hlavného mužstva.

"Nečaká nás nič jednoduché, bude to náročný duel. Ideme doň so všetkými silami. Bánovce sa zatiahnu a počkajú na rýchle protiútoky. Aj preto si musíme dať pozor," upozorňuje stopér Boris Juhás.

V doterajších desiatich dueloch zvíťazili Bánovčania len dvakrát, v rovnakom počte stretnutí si body delili a za kratší koniec ťahali až šesťkrát. Juniori Spartaka sú na tom v počte víťazstiev o niečo lepšie. Tri body získali v štyroch súbojoch a rovnako ako súper, v šiestich prehrali.

To, či sa im podarí pripísať si piate víťazstvo, sa dozvieme v nedeľu od 10.30 hod v Červeníku.