Už túto nedeľu čaká juniorku Spartaka Trnava druhý zápas v skupine západ o zotrvanie v DOXXbet lige. V Červeníku privítajú Dunajskú Lužnú. Zápas má výkop o 10.30 h.

Zverenci Mariána Šarmíra vycestovali v prvom kole do Nového Mesta nad Váhom, kde po výbornom výkone zaknihovali dôležité tri body. V nadstavenom čase rozhodol o víťazstve 2:1 Pepe Guilavogui.

„Po kvalitnom výkone prišlo konečne víťazstvo. Hrali sme veľmi dobre organizovane a takticky. Chalani pridali futbalové umenie, góly a získali sme dôležité tri body,“ povedal spokojne tréner Šarmír.

Dunajská Lužná sa v prvom kole o udržanie stretla so Šaľou a len remizovala 1:1. To zahralo do karát spartakovcom, ktorí tak strácajú na štvrtú Šaľu už iba dva body.

„Nemôžeme sa pozerať na iných. Musíme vyhrávať, hrať taký futbal, ktorý od mojich hráčov vyžadujem. Či nám v konečnom dôsledku tá remíza pomôže, uvidíme neskôr,“ uviedol Marián Šarmír.

Lužná sa aktuálne nachádza na druhom mieste tabuľky, na konte má 32 bodov. Na jar sa jej hráči tešili dvakrát z víťazstva a rovnako dvakrát ťahali za kratší koniec. Spartak okupuje zostupovú piatu priečku.

„Motivácia je veľká. Musíme vyhrať, nič iné nám nezostáva. Musíme sa tiež popasovať s tlakom. Súpera chceme prehrať vo všetkých herných činnostiach,“ povedal odhodlane Šarmír.

Ostatné jesenné dve merania síl boli vyrovnané. Z jedného víťazstva sa tešil Spartak (2:0) a v druhom zápase si tri body pripísala Dunajská Lužná (1:0).

„Urobíme všetko pre to, aby sme hrali pekný futbal a tešili sa zo zisku troch bodov,“ uviedol na záver tréner Marián Šarmír.