Juniori Spartaka Trnava majú za sebou predposledný zápas v rámci zimnej prípravy. Šarmírovi zverenci vycestovali do Dunajskej Lužnej, odkiaľ sa vrátili s víťazstvom 3:0.

Tréner Šarmír dal v zápase príležitosť aj mladému dorastencovi Danielovi Dubcovi, ktorý nastúpil od začiatku zápasu. Počínal si dobre, vybojoval penaltu, z ktorej Bališ otvoril skóre zápasu. 22-ročný ľavý krídelný hráč pridal do konca prvého polčasu ešte dva presné zásahy, ktorými nielenže uzavrel svoj hetrik, ale aj skóre zápasu.

Dunajská Lužná - Spartak Juniori 0:3 (0:3)
Góly:
Bališ 3x
SPARTAK: Vantruba - Hrebík, Juhás, Častulín, Janso- Gojkovič, Coccia, Yao - Dubec, Medgyes, Bališ
Striedali: Pavlovčík, Repa, Fačol, Jirka, Ujlaky

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): „Od úvodu zápasu sa hral svižný futbal, ktorému nechýbala agresivita, dôraz, rýchlosť, pekné kombinácie či vysoký pressing. Toto všetko chceme, aby bolo v každom zápase. Na mojich hráčoch som videl chcenie, k čomu pridali svoju kvalitu a pekný výsledok sa dostavil už v prvom polčase, ktorý sme vyhrali 3:0. Výsledok mohol byť ešte krajší, no dve veľké príležitosti sme nepremenili a raz sme nastrelili žrď. Celkovo som s prvým polčasom spokojný, aj keď tam boli nepresnosti, ale tie vyplynuli z vysokého tempa zápasu. V druhom polčase sme prestriedali päť hráčov, niektorí nehrali na svojich typických postoch a trošku to nefungovalo hlavne v strede ihriska, kde sme nepodržali loptu a nevyhrávali osobné súboje. Chalani to však odmakali. Som rád, že si uvedomili, že hrajú za Spartak a ten, kto hrá za Spartak, musí v každom zápase odovzdať maximum. Mužstvo chválim za prístup, nasadenie, kvalitu a aj výsledok.“

Posledný prípravný zápas odohrajú Juniori proti Spartak C/Šúrovce. Zápas má výkop v sobotu 27.2. O čase a mieste budeme informovať.