Zverencov Mariána Šarmíra čaká v sobotu neľahká prekážka na ceste za ďalšími tromi bodmi. Doma v Červeníku vyzvú juniori odvekého rivala Slovan Bratislava.

Tabuľkovo privíta prvý Spartak štvrtý Slovan, ktorý už nemá ani najmenšiu šancu bojovať o barážovú miestenku. Na vedúcu priečku stráca priepastných 24 bodov. Naopak, andeli sú s náskokom ôsmich bodov lídrami.

"Štyri výhry za sebou nám veľmi pomohli k dobrej nálade. Odráža sa to aj na výkonoch. Stále sa však na náskok nemôžeme pozerať, musíme hrať zodpovedne až do posledného kola," prízvukuje pravý obranca Erik Otrísal.

Belasí si v ostatnom kole poradili doma so Svätým Jurom. Predtým triumfovali v Martine. Zaváhali iba v prvom kole na pôde Banskej Bystrice. Spartakovci ťahajú sériu zápasov bez prehry, naposledy zvíťazili s Bystricou vysoko 4:0.

"Je to nevyspytateľný súper. Veľkú rolu zohrá aj to, koľkí hráči nám prídu vypomôcť z hlavného mužstva. Na to sa však nemôžeme spoliehať, musíme hrať futbal, ktorý sme predvádzali v posledných zápasoch," myslí si Otrísal.

Mimochodom, dvadsaťročná zimná posila juniorov bola v uplynulých troch dueloch príjemným prekvapením. Pozíciu pravého obrancu si Erik Otrísal zastal. Svojou rýchlosťou a šikovnosťou sa dokázal neraz predrať až k pokutovému územiu súpera. Nerobí mu problém plnohodnotne podporovať ofenzívu.

"V prvom rade som vďačný za príležitosť. Snažím sa dôveru trénerovi oplatiť stabilnými výkonmi. Verím, že prispejú k tímovému úspechu. V Spartaku som spokojný, hlavne mi to uľahčila partia, ktorá sa zišla v kabíne," hovorí s úsmevom na tvári odchovanec senického futbalu.

Posledný duel medzi oboma celkami zvládol lepšie Slovan, ktorý v Červeníku otáčal na jeseň nepriaznivé skóre v závere duelu. Aj to je výstraha pred sobotou.

"Na súpera bude, ako na každého, platiť vysoké napádanie a kvalitná defenzíva. Pozorná hra vzadu môže viesť k trom bodom. Chceme uspieť," netají na záver ambície Erik Otrísal.

Stretnutie so Slovanom Bratislava má v sobotu 22.4. v Červeníku výkop o 16.30.