Zverencov Mariána Šarmíra čaká v skupine o záchranu ďalší dôležitý súboj. V sobotu nebudú bojovať len o tri body, ale tiež o natiahnutie série víťazných zápasov. Aktuálne ich juniori majú na konte päť.

Napriek sérii víťazstiev stoja hráči spartakovskej juniorky pevne nohami na zemi. Dôkazom toho sú slová Martina Vantrubu.

"Séria bez prehry ešte nič neznamená. Nemôžeme sa uspokojiť, pretože všetko sa raz skončí. Verím však, že sa nám ju podarí natiahnuť a dosiahneme postup do baráže," povedal mladý brankár.

Ešte stále len devätnásťročný brankár je vo výbornej forme. Vďaka nemu i pevnej obrane neinkasovala juniorka štyristo minút.

"Na ihrisku sa cítim dobre. Teší ma, že nastupujem pravidelne, to je pre mňa najdôležitejšie. Ako obrana pracujeme slušne, chalani mi pomáhajú, čo platí aj opačne. Chémia naozaj funguje, snáď bude i naďalej," dodal s úsmevom na tvári.

Proti Svätému Juru nastúpia spartakovci po tretí raz. V oboch predchádzajúcich dueloch dokázali získať tri body. Na pôde súpera po výsledku 3:1 a doma 7:0. Podobné stretnutie by si kabína želala aj v sobotu.

"Bol to z našej strany výborný výkon. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a rozhodli hneď na začiatku," zaspomínal si Vantruba na vysoké víťazstvo.

Tabuľkovo privíta prvý Spartak siedmy Svätý Jur. Oba celky v poslednom súboji nezaváhali. Červeno-čírni si doma poradili s bratislavským Slovanom a ich náprotivok uspel v Martine.

"V útoku máme šikovných hráčov s dobrou formou. Verím, že sa nám opäť bude dariť strelecky a získame tri body," uviedol na záver Martin Vantruba.

To, či sa andelom podarí zvíťaziť aj v šiestom dueli po sebe, sa dozvieme v sobotu 29.4. od 16.30 hod v Červeníku.