Juniorka Spartaka Trnava remizovala vo štvrtom prípravnom zápase 2-2. Na umelej tráve trnavskej Lokomotívy privítali Trnavčania zatiaľ najťažšieho súpera v príprave ViOn Zlaté Moravce. Góly strieľali Medgyes a Yao. Šarmírovi zverenci boli súperovi z Fortuna ligy viac ako vyrovnaným súperom.

V hustej hmle otvorili skóre stretnutia hostia. Po pravej strane ušiel Jansovi Filip Deket, ktorý v pokutovom území našiel Slančíka a ten popod brankára strelil gól 0:1.

Odpoveď domácej Juniorky na seba nenechala dlho čakať a zhruba o tri minúty neskôr sa k lopte dostal Bališ, ktorý v strede poľa našiel Medgyesa a ten nádhernou strelou nedal brankárovi Novotovi šancu 1:1.

V polovici prvého dejstva sa ocitol zoči-voči Vahalíkovi Slančík, no druhý gól v zápase nepridal.

Jeden z najkrajších momentov prvého polčasu prišiel, keď si Bališ prebral na krídle loptu. Potiahol ju do stredu, napriahol a trafil brvno.

Čo sa nepodarilo Bališovi, podarilo sa Yaovi, ktorý svoju krásnu strelu umiestnil, aj za pomoci ľavej žrde, do brány na 2:1.

Na konci polčasu sa vyznamenal Vahalík, proti ktorému si loptu na biely bod postavil faulovaný Kuzma.

Druhé dejstvo odštartoval Slávik ranou do brvna.

Hra sa väčšinou prelievala v strede poľa. V 75. minúte sa dostal za obranu hostí Ocelka, ale Lovrec výborne vybehol a zmenšil domácemu hráčovi strelecký uhol.

Keď sa už zdalo, že si Juniori pripíšu víťazstvo, prišla na konci zápasu expresná „obaľovačka“ z kopačky Klačana, ktorý vyrovnal na konečných 2:2.

Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)
Góly: Megyeš, Yao, - Slančík, Klačan
SPARTAK: Vahalík - Hrebík, Častulín, Juhás, Janso, Gojkovič, Pavlovčík, Bališ, Yao, Medgyes, Bakuš
Striedali: Vantruba, Jirka, Falčo, Halmeš, Slávik, Ocelka
FC ViOn: Novota - Tipurič, Burič, Kupec, Konyeha, Heydar, Kuzma, Marušič, Deket, Slančík, Orávik.

Tréner juniorky Marián Šarmír: „Vzhľadom k tomu, že Moravce hrajú Fortuna ligu, nie je o čom, bol to náš najťažší súper. Potvrdili to aj svojou hrou na ihrisku. Do 60. minúty, keď sme nestriedali, som bol s herným prejavom a celkovo mužstvom spokojný, síce by sa našli nejaké detaily, ale na ich odstránení budeme pracovať celý február. Máme však na čom stavať. Musíme sa učiť hrať aj na výsledok, pár sekúnd pred koncom sme viedli 2-1 a takto ľahko sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól. Chalani išli psychicky dole a boli sklamaní z toho, že nevyhrali. Túto vec im budem najviac vyčítať. Z pozitívneho hľadiska si myslím, že sme boli ligistovi, aj keď neprišiel v plnej zostave, celkom vyrovnaným súperom. Sme v hrubej príprave, hráme o súťaž nižšie a herne sme sa im vyrovnali.“