Zverenci Mariána Šarmíra zvíťazili v šiestom dueli za sebou. V Červeníku porazili aj Svätý Jur. V tabuľke majú na čele 50 bodov.

Juniori sa veľmi rýchlo dostali do vedenia, keď už v šiestej minúte, po druhom rohu Košťála, dostal zblízka loptu do siete Horník – 1:0. Ďalšie dve príležitosti mal Čeredničenko, no najskôr jeho strelu kryl Tomaš a po rýchlej kontre preloboval bránu. Hosťujúci brankár si bez veľkých problémov poradil i so strelami Košťála, Magdolena, Saida a Otrísala. Dva strelecké pokusy Yilmaza leteli vysoko nad bránou. V 37. min po centri Magdolena z ľavej strany zvýšil vedenie Spartaka na 2:0 hlavou Gombala. Hostia za celý polčas ohrozili Vantrubu len nepresnou strelou Spodniaka. Kto čakal, že domáci po zmene strán svoje vedenie zvýšia, musel byť poriadne sklamaný. Ich nemastný, neslaný výkon nielenže nepriniesol ďalší gólový zápis, ale hostia v 67. min zásluhou Spodniaka prekvapili Vantrubu a znížili na rozdiel gólu. V samom závere mohol dvakrát skórovať Bumbera, spálil tutovku a následne jeho strelu vytlačil trnavský brankár na roh. Domáci zaostali za očakávaním, pochvalu si zaslúži len obrana, v ktorej najviac vynikol Hrebík. Vďaka trom bodom sa opäť priblížili k baráži. Najbližšie sa predstavia v stredu 3.5., keď od 17.00 hrajú na pôde Martina.

Spartak juniori – Svätý Jur 2:1 (2:0)
Góly:
6. Horník, 37. Gombala - 67. Spodniak
Žlté karty: 89. Doležaj
SPARTAK: Vantruba – Otrísal, Horník, Cíferský, Hrebík – Mohamend Said, Košťál (55. Sedlák) – Gombala (55. Bangai), Magdolen (77. Juhás), Čeredničenko – Yilmaz
Svätý Jur: Tomaš – Hulák (35. Benes), Doležaj, R. Mihálik, Šimoník (83. M. Ulrich) – Spodniak, Gašparovič – Popara (54. M. Sabo), Bumbera, Vika – Mendes
Rozhodoval: Libiak
Diváci: 112

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Poviem to veľmi jednoducho. Každý divák, ktorý si dnes zaplatil vstupné, nech príde do juniorskej kabíny a chlapci mu preplatia vstupné naspäť. So všetkým som nebol spokojný. Toto nebola juniorka, toto bol nejaký odvar zo šiestej ligy. Nehnevajte sa na mňa, viac k tomu nič nepoviem."

VIDEO: http://www.fcspartak.tv/v638-ii-liga-o-zachranu-5-...