Vo štvrtom kole skupiny Západ o zotrvanie v DOXXbet lige vycestovali hráči Mariána Šarmíra do Gabčíkova, kde ich privítal Senec. O troch bodoch rozhodli andeli v druhom polčase, hlavne vďaka Yaovi, ktorý strelil hetrik. Jeden gól pridal Dubec.

Pre juniorov to je štvrté víťazstvo v rade. V prvom polčase gól nepadol. Vstup do druhého dejstva dokonale vyšiel červeno-čírnym, ktorých poslal do vedenia Yao. O pár minút ho napodobnil striedajúci Dubec a bolo 2:0. Desať minút pred koncom sa podarilo Sencu znížiť zásluhou Tomáša, ale na body to nestačilo. Do konca zápasu pridal Yao ďalšie dva góly, ktorými uzavrel nielen svoj hetrik, ale aj skóre zápasu na 4:1.

Vďaka trom bodom stráca Spartak na tretiu Dunajskú Lužnú už iba dva body a na druhé Nové Mesto štyri.

ŠK Senec - FC Spartak juniori 1:4 (0:0)
Góly: 81. Tomáš - 48. Yao, 56. Dubec, 82. Yao, 85. Yao
SPARTAK: Strapák - Hrebík, Dzíbela, Oravec, Janso - Gojkovič (46. Dubec), Deket, Mihálik (57. Pepe) - Jirka, Yao, Bališ (72. Medgyes)

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "Do zápasu sme vstúpili ľahkovážne až profesorky. Chýbal väčší pohyb a dôraz v osobných súbojoch. Hlavne v prepínaní do defenzívy sme mali problém, mysleli sme si, že sa súper porazí sám. Napriek tomu, úvodný polčas sme mohli vyhrať 3:0. Po ráznom dohovore v kabíne už chalani v druhom polčase nedostatky odstránili. Hneď to bolo moje mužstvo, ktoré sa baví futbalom. Výsledok je pekný, druhý polčas slušný, ale s prvým som nespokojný."

Juniorka najbližšie privíta 1.5. v Červeníku lídra tabuľky Duklu Banskú Bystricu.