Juniori s prvým jarným víťazstvom. Prievidzi nasúkali štyri góly

Juniori s prvým jarným víťazstvom. Prievidzi nasúkali štyri góly

V stredajšej dohrávke 19. kola videli diváci päť gólov. Všetky začali padať po zmene strán.

V Červeníku nastúpilo až šesť hráčov z hlavného mužstva. Do vedenia mohli ísť hostia, ktorí mali výhodu pokutového kopu. Takáč však predviedol dôležitý zákrok a podržal svojich spoluhráčov. Gólovo ale chcel ešte predtým súpera nalomiť Brigant. Zoči-voči prievidzkému brankárovi zlyhal. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán načal zverencov Vladimíra Helbicha Yilmaz. Krátko po ňom pridal druhý presný zásah Janso. Zdalo sa, že je po zápase. Tretí klinec do rakvy mal po centri Briganta na hlave Lovás, no zblízka mieril nad. Nepresadil sa ani Čeredničenko, a tak prišiel trest v podobe zníženia na 2:1. Andeli sa rýchlo otriasli a desať minút pred koncom sa z druhého gólu radoval Yilmaz. Bodku za konečným rezultátom pridal striedajúci Bogdanovski.

V nedeľu 15.4. privítajú opäť "doma" v Červeníku hráčov Veľkých Ludiniec. Výkop je naplánovaný o 10.30 hod.

Spartak juniori - FC Baník Horná Nitra 4:1 (0:0)
Góly: 54. Yilmaz, 55. Janso, 80. Yilmaz, 82. Bogdanovski
SPARTAK:
Takáč - Gombala (74. Vangel), Oravec, Deket, Jašúrek (66. Nemček) - Pavlovčík (61. Bogdanovski) - Brigant, Lovás, Janso - Yilmaz, Čeredničenko (80. Bango)

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Duel sa pre nás nevyvíjal jednoducho. Mali sme síce šesticu futbalistov z áčka, ale očakával som, že Prievidza bude nepríjemná. Disponujú mladým kádrom, ale všetko ide o chalanov z ligových dorastov - Trenčína, Dubnice či okolitých tímov. Dnes bojovali, behali. Mali sme šťastie, že nepremenili penaltu. Po zmene strán sme trochu zrýchlili hru. Vypracovali si šance, podobne ako v prvom dejstve. Len s tým rozdielom, že sme ich začali využívať. Záver bol tak pokojný,"

ZOSTRIH: http://fcspartak.tv/v1260-highlights-11-4-2018-19-...

aktuálne na spartak.sk