Juniori Spartaka Trnava majú za sebou päť prípravných zápasov. Ďalších päť na nich čaká. Ani v jednom zatiaľ nepoznali príchuť prehry. Po príchode trénera Mariána Šarmíra prechádzajú andeli výraznými zmenami.

„Príprava ide podľa plánu. Teší ma, že sme v piatich zápasoch neprehrali, ale to nie je prvoradé. Po zápase s Nededom, napriek výhre 5:2, som bol s predvedenou kolektívnou hrou veľmi nespokojný. Zatiaľ však vidím prípravu, až na niektoré zranenia, pozitívne,“ rozrozprával sa na úvod hlavný tréner.

Od začiatku prípravy apeluje Marián Šarmír na útočnú, agresívnu hru s vysokým napádaním a konštruktívnym odoberaním lôpt s podporou krídelných obrancov.

„Myslím si, že až na ten zápas s Nededom, ten môj rukopis už bol doteraz vidieť. Je to však o dlhodobej práci,“ okomentoval doterajšiu hru svojho tímu.

Trénerský tím mal k dispozícií 26-členný káder, ktorý po zápase s Nededom opustila trojica hráčov - Halmeš, Ocelka a Julíny.

„Halmeš je mladý stredný obranca, perspektívu určite má, ale v konkurencii, ktorá tu momentálne je, sa výrazne nepresadil. Určite ho budem sledovať a v lete sa môže prísť opäť ukázať. Julíny je špecifický hráč, keďže je stále zranený. V strede poľa máme pretlak, nehrával by. Stále to nie je konečný počet odchodov. Káder chceme zúžiť na sedemnásť hráčov + dvaja brankári. S tým chceme ísť na herné sústredenie do Lipótu, po ktorom opustia tím jeden alebo dvaja hráči, čo bude konečný počet pre ligu,“ prezradil na margo kádra Šarmír.

Juniorov usmerňuje na ihrisku i v kabíne skúsený bývalý stopér Myjavy, Roman Častulín.

„Po vzájomnej dohode s vedením klubu sme sa dohodli, že je potrebné doplniť tím o skúseného hráča. Druhá liga je kvalitná, náročná na taktiku. Častulín je veľmi dobrý chalan do kabíny a má bohaté ligové skúsenosti, takže mladým hráčom môže určite pomôcť,“ vyjadril sa k 30-ročnému stopérovi tréner.

Svoje šťastie skúšajú aj traja srbskí futbalisti, z ktorých sa najlepšie ukazuje Zarija Gojkovič.

„Je to ročník ´97, má budúcnosť, ale musí zmeniť svoj štýl hry, pretože ako väčšina Srbov, je dobrý dopredu, ale čo sa týka prepínania do defenzívy, je to katastrofálne. Falcoi je kreatívny hráč, svojou fyzickou kondíciou však na druhú ligu nemá. Bickeia som doteraz nevidel, keďže je stále zranený,“ okomentoval srbských futbalistov hlavný tréner.

Veľkým pozitívom v doterajšej príprave je ofenzíva tímu, ktorá v piatich zápasoch nastrieľala 15 gólov. O sedem z nich sa postaral v dobrej forme hrajúci Sinan Medgyes.

„Bolo by pekné, keby si to prenesie aj do ligy. Má výbornú ľavačku, ale prirovnal by som ho k Srbom, rovnako ako oni, aj on musí popracovať na prepínaní do defenzívy. Smerom dopredu by mal byť ešte drzejší a dravejší,“ dodal Šarmír k hráčovi, ktorý naposledy obliekal dres Šale.

Do tímu sa vrátil po hosťovaní v Senci Boris Bališ. Ten v príprave baví divákov svojou výbornou technickou hrou. Na opačnej strane na krídle operuje rýchlonohý Erik Jirka.

„Bališ sa ukazuje sľubne, môže byť veľmi dobrou posilou. Takisto Jirka, rýchlosť má, len sa musí naučiť minimálne dve – tri silné kľučky, ktorými bude obchádzať súpera. Keď sa k ním pridá Medgyes s Yaom, mohol by vzniknúť výborný ofenzívny štvorzáprah,“ zhodnotil ofenzívu tímu Šarmír.

Hosťovať do Serede odišla dvojica Mečiar, Djiby Ba. Druhý menovaný odišiel po vzájomnej dohode. V prípade Mečiara išlo o pracovné dôvody, keďže by nestíhal s tímom trénovať. Ivan Pikulík si hľadá nový angažmán. Na listine zranených dlhodobo figuruje Christian Steinhübel. O služby Filipa Deketa prejavil záujem ViOn Zlaté Moravce. 22-ročný odchovanec zostáva nateraz v Malom Ríme. 

Po zranení sa objavil v zápase s Nededom americký Brazílčan Coccia.

„Je veľmi dobrý na lopte, silný, má výbornú strelu, dobrý prehľad v hre, ale vzhľadom na to, že dlho netrénoval, má rezervy v kondícií. Je to skúsený hráč, ktorý by nám, ak sa dá dokopy po kondičnej stránke, mohol taktiež pomôcť,“ dodal na záver k skúšanému hráčovi hlavný tréner.

Juniori sa najbližšie predstavia v sobotu v Győri, odkiaľ sa vrátia do Trnavy a na druhý deň odcestujú na sústredenie do Lipótu (7.2. – 12.2.).