Zverenci Vladimíra Ekhardta by si radi napravili chuť po dvoch jarných prehrách.

V úvode jari vycestovali andeli na pôdu lídra tretej ligy. V Borčiciach, rovnako ako doma, ťahali za kratší koniec. O oba presné zásahy sa na umelej tráve v Považskej Bystrici postaral bývalý hráč Spartaka Slávik. Červeno-čírni sa gólovo nepresadili.

Druhý duel ich čakal v Nemšovej, s ktorou taktiež na jeseň prehrali. Neuspeli ani na jar, prehrali 1:2. Aj preto by spartakovci radi zvíťazili práve "doma" v Červeníku. Juniorka sa na dlhší čas musí zaobísť bez svojho útočníka Tomáša Vantrubu, ktorý pred pár dňami podstúpil operáciu zraneného kolena.

"Operácia dopadla dobre. Mimo hru budem zhruba tri až šesť mesiacov. Najbližšie tri týždne mi pri chôdzi budú pomáhať barle. Až následne môžem začať s ľahkým individuálnym tréningom. K zraneniu prišlo v súboji s Malženicami. Ani neviem ako. Nebol žiadny súboj, asi som zle dopadol. Jarnú časť nestihnem. Cieľom je naskočiť do letnej prípravy a pripraviť sa na jeseň," uviedol zranený útočník Vantruba.

V nedeľu privíta tabuľkovo deviaty tím druhý. Futbalisti Dubnice strácajú na vedúce Borčice iba bod. Favorit je teda jasný. V jarnom stretnutí zvíťazil na svojej pôde práve druhý celok.

Ostatný duel zvládli hráči Petra Jakuša, keď rozdielom triedy zdolali Nové Zámky.

To, ako dopadne nedeľný súboj v Červeníku, sa dozvieme od 10.30 hod.