Zverenci Mariána Šarmíra vycestujú túto sobotu (26.3.) do Serede, kde ich čaká 22. kolo. Bude to ďalší dôležitý zápas o tri body.

Andeli prehrali v ostatnom zápase doma s Nitrou 1:2. Bola to ich druhá prehra po sebe, a tak sa musia rýchlo otriasť a sústrediť na „derby“ zápas so Sereďou.

„Bola to nezaslúžená prehra. Podľa vývoja sme mali vyhrať, ale nakoniec by sme boli vďační aj za bod. Žiaľ, futbal nie je vždy spravodlivý. Teší ma, že sme boli futbalovejší ako súper,“ vrátil sa k zápasu s Nitrou tréner Šarmír .

Proti Seredi nečaká Spartak opäť nič jednoduché. Domáci sú tri body od postupu do prvej šestky. Aktuálne sa nachádzajú na ôsmom mieste s tridsiatimi bodmi. Naopak Trnava je predposledná, na konte má 21 bodov. Už je isté, že po rozdelení skupín, bude bojovať o záchranu.

„Súper je pod obrovským tlakom, hrá doma a ak sa chce dostať do postupových bojov, musí vyhrať. Mohla by to byť naša výhoda, očakávam búrlivé prostredie. Dúfam, že s úspešným koncom pre nás,“ vyjadril očakávania Marián Šarmír.

Sereď má, rovnako ako Spartak, na jar za sebou jedno víťazstvo a dve prehry. Posledné meranie síl na jeseň vyšlo lepšie Trnave, ktorá doma, po góloch Tótha s Pikulíkom, vyhrala 2:0.

„Chceme vyhrávať stále, žiaľ, momentálne sa nám nedarí výsledkovo. Okrem zápasu v Šali to herne nebolo zlé, musíme to zlomiť, ideálne najbližšie v Seredi,“ nádejal sa Šarmír.

Na strane domácich hosťujú zo Spartaka Djiby Ba a Mečiar, ktorí po dohode oboch klubov, do zápasu nenastúpia.

Zápas má v Seredi výkop v sobotu (26.3.) od 15.00 h.