V druhom vystúpení v tretej lige sa juniorka Spartaka predstavila na pôde béčka Dunajskej Stredy. O troch bodoch rozhodli domáci po zmene strán.


Súboj sa hral vo veľkej horúčave, ktorá mala vplyv na jeho priebeh. V úvodnom polčase sa vo výbornej šanci ocitol dvakrát Vantruba, no brankára sa mu nepodarilo prekonať. Po zmene strán prišiel faul pred šestnástkou, ktorý domáci využili na gólový center, loptu zakončoval Nagy. Napriek záverečnému tlaku odišli zverenci Vladimíra Ekhardta zo Žitného ostrova s nula bodmi. Najbližšie sa predstavia doma, keď v nedeľu 13.8. na ihrisku Lokomotívy privítajú Borčice. Súboj sa hrá od 10.30 hod.

Dunajská Streda B - Spartak juniori 1:0 (0:0)
Gól: 72. Nagy
SPARTAK: Urminský - Pavlovčík, Gombala (C), Juhás, Jašúrek (54. Nemček) - Tomovič, Magdolen - Neštrák, Bango (64. Vangel), Martinko - Vantruba
Rozhodovali: Kišš - Ábel, Farkaš
Diváci: 200

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Myslím si, že vo veľkej horúčave sme videli vyrovnaný zápas. Úvodných desať-pätnásť minút mali domáci mierny tlak, ktorý sme ustáli. Následne sa hra vyrovnala, dokázali sme si vytvoriť čisté šance, Vantruba najprv mieril hlavou zblízka do rukavíc a chvíľu na to sám, neatakovaný, pálil z jedenástich metrov opäť do brankára. Do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. V druhom dejstve sa pokračovalo v horúcom počasí, z oboch strán to bol opatrný futbal. Viac-menej sa čakalo na chybu, ktorú sme urobili my. Pred šestnástkou sme vyrobili štandardku, po ktorej domáci skórovali. K tomu sa nám nepodarilo využiť dva sľubné protiútoky. Aspoň bod sme si zaslúžili, no nezvládli sme to vo finálnej fáze. Chlapcov však musím pochváliť za obetavý výkon a predvedenú hru."

Filip Tomovič (hráč Spartak juniori): "Bol to zápas o prvom góle. V prvom polčase sme si vypracovali viacero príležitostí, ktoré, žiaľ, zostali nevyužité. Po zmene strán nás domáci tesne pred koncom potrestali zo štandardnej situácie a odchádzame bez bodu."

VIDEO: http://fcspartak.tv/v818-highlights-fk-dac-1904-du...