Zverenci Mariána Šarmíra majú za sebou prvé kolo v skupine o udržanie sa v DOXXbet lige. Z ihriska NMNV si odvážajú tri body. Na štvrtú Šaľu, ktorá má však zápas k dobru, strácajú jeden bod.

Juniori Spartaka Trnava predviedli v závere zápasu skvelý obrat. Vyrovnávajúci gól Yaoa ich nakopol a v nadstavenom čase zabezpečil tri body Pepe Guilavogui.

AFC Nové Mesto nad Váhom – FC Spartak juniori 1:2 (1:0)
Góly:
45. Šebek – 84. Yao (11 m), 90. Pepe Guilavogui
Žlté karty:
83. Šebek – 26. Dzíbela, 56. Bališ, 78. Košťál
NMNV:
ŠupákBelic – Šupák, Ranko, Šupka, Jurica, A. Plavšič, M. Plavšič, Jastráb, Živčic, Šebek (C), Lopušan
SPARTAK:
Strapák – Kadlec, Oravec, Dzíbela, Hrebík – Gojkovič (66. Guilavogui), Hlavna, Koštál – Jirka, Dubec (46. Yao), B. Bališ (82. Medgyes)

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): „Do zápasu sme išli s úmyslom vyhrať a podať kvalitný výkon. Od úvodu sme boli jasne lepším tímom. Hrali sme veľmi dobre organizovane v obrannej fáze,takisto stredoví hráči boli veľmi silní na lopte a kreatívni. Vychádzala nám tiež útočná fáza, v ktorej sme boli nebezpeční. Žiaľ, inkasovali sme opäť prvý gól, no v tomto zápase sa ukázal silný charakter mužstva, keď sme dokázali nepriaznivý stav otočiť v náš prospech. Chlapcov musím pochváliť hlavne za predvedený výkon a, samozrejme, za výsledok. Veľmi ma teší, akou predvedenou hrou sme sa prezentovali.“