V druhom kole v skupine o záchranu privítala juniorka v Červeníku hráčov Nového Mesta nad Váhom. Po bojovnom výkone získali dôležité tri body, vďaka ktorým si upevnili vedúcu pozíciu.

Už pred zápasom si kabína juniorov, podľa slov kapitána Cíferského, uvedomovala dôležitosť stretnutia. V prípade víťazstva mohli práve Novému Mestu odskočiť na rozdiel ôsmich bodov.

"Bol to veľmi náročný duel, nastúpili sme proti najkvalitnejšiemu súperovi z našej šestky. Pomohol nám rýchly gól, neskôr dostali červenú kartu . Odohrali sme dobrý zápas, teším sa z troch bodov," uviedol v mixzóne Iľja Čeredničenko.

Práve 21-ročný legionár z Ukrajiny sa postaral o jediný gól stretnutia. Už v ôsmej minúte prenikol do pokutového územia, v ktorom si vypýtal faul. Nariadený pokutový kop bez problémov premenil. Celkovo sa hral futbal medzi šestnástkami, bojovalo sa viac v strede poľa ako pred jedným či druhým pokutovým územím.

"Po červenej karte nás provokovali, tréner nám cez polčas prízvukoval, aby sme sa vyvarovali zbytočným faulom a snažili upokojiť hru. Nechcel vidieť nakopávané lopty. Chceli sme zápas dotiahnuť do víťazného konca," pokračoval Čeredničenko.

Po zmene strán to bol na ihrisku boj o každú loptu. Hráči Nového Mesta nad Váhom si vypracovali jedinú vážnu príležitosť, keď Vantrubu z otočky preveril Rapavý. Na opačnej strane bol aktívny najmä Čeredničenko. V súbojoch jeden na jedného nedával protihráčom šancu, čo dokonale využíval a prenikal do pokutového územia.

"Je to moja robota, každý zápas behám z jednej strany na druhú. Som šťastný. Škoda, že sa nám nepodarilo pridať druhý gól a duel ukončiť skôr. Máme to však vo svojich rukách," usmieval sa šikovný záložník z Ukrajiny.

Dvadsaťjedenročný hráč sa pomaličky udomácňuje v kabíne juniorky. Ako hovorí, spoluhráči ho prijali dobre a futbal si užíva. V uplynulom týždni si pridal tréningovú jednotku navyše, s hlavným mužstvom.

"Som veľmi spokojný. Všetko je tu výborné, či už chalani alebo prostredie. V áčku sú kvalitní hráči, je mojim cieľom prebojovať sa medzi nich a zahrať si v najvyššej súťaži," netají svoje ambície Iľja Čeredničenko.

Na lavičke sa objavil aj Filip Deket, ktorý naposledy kopol do lopty ešte v júni. V drese A tímu nastúpil v Európskej lige do zápasu proti Hibernians FC. Po dvadsiatich minútach to jeho koleno nevydržalo a vystavilo mu stopku na dlhé mesiace.

"S Filipom som sa rozprával, začína s nami pomaličky trénovať. Nie je kondične pripravený. Odhadujem to na minimálne mesiac," uviedol tréner Marián Šarmír.

Najbližšie sa jeho zverenci predstavia na pôde Banskej Bystrice, kde ich taktiež nečaká nič ľahké. Ako však vyššie podotkol Čeredničenko, všetko majú vo svojich rukách.

"Do konca zostáva osem kôl, je to veľmi ďaleko. Ideme skromne, no s cieľom získať body, aby sme si udržali dostatočný náskok pred prenasledovateľmi," povedal na záver Šarmír.

Zápas s Banskou Bystricou má v piatok 14.4. výkop o 16.00 hod.